Lietuva turės policijos atašė Jungtinėje Karalystėje

Lietuva turės policijos atašė Jungtinėje Karalystėje

BNS / DELFI nuotr.

Lietuva turės policijos atašė Jungtinėje Karalystėje – Vyriausybė trečiadienį nusprendė įsteigti šią pareigybę ruošiantis bendradarbiavimui su šia valstybe po „Brexit“.

Nutarime teigiama, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvena mažiausiai 200 tūkst. Lietuvos piliečių – ši užsieniečių bendruomenė yra septinta pagal dydį šalyje po britų, o Lietuvos ambasada gauna ypatingai daug teisėsaugos institucijų prašymų, susijusių su piliečių sulaikymu ar pagalba nustatant asmenų tapatybę.

Pabrėžiama, kad specialusis policijos atašė galės tiesiogiai bendradarbiauti su JK teisėsauga, padėti tikrinti informaciją, identifikuoti asmenis ir tiesiogiai dalyvauti vietinėse operacijose, kai įtariamieji yra Lietuvos piliečiai.

BIC

Šis klausimas ypač svarbus ruošiantis scenarijui, jei JK išstotų iš Europos Sąjungos (ES) be susitarimo.

„Tuo atveju, jeigu JK išstos iš ES be susitarimo, JK nebeturės prieigos prie visų ES teisėsaugos tinklų, informacinių sistemų ir duomenų bazių (Šengeno informacinės sistemos, EURODAC, ECRIS ir kt.), taip pat nebegalės būti pilnateise Europolo nare. Dėl šios priežasties labai padidėtų dvišalio Lietuvos policijos bendradarbiavimo su JK apimtys“, – pabrėžiama Vidaus reikalų ministerijos parengtame dokumente.

Atašė turėtų užtikrinti sklandų bendradarbiavimą užkardant, tiriant ir atskleidžiant nusikaltimus, susijusius su prekyba žmonėmis, neteisėtu narkotikų, ginklų, sprogmenų disponavimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, plėšimais.

Ministerija nurodo, kad papildomų lėšų šiai pareigybei nereikės.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.