Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines

Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines

JP / BNS nuotr.

Lietuva sekmadienį švenčia nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines. Šia proga įvairiuose miestuose rengiami koncertai, iškilmingi minėjimai, parodos.

Istorinis atsiskyrimas nuo Sovietų Sąjungos tradiciškai iškilmingai bus paminėtas posėdyje Seime Vilniuje. Vidurdienį sostinės Nepriklausomybės aikštėje vyks Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija.

Šventiniai renginiai vyks ir Panevėžyje. 10.30 val. Kristaus Karaliaus katedroje Šv. Mišios už Lietuvą.

BIC

12 val. prie Savivaldybės – iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija. 12.30 val. Laisvės a. – ilgiausio laiško Lietuvai kapsulė – ateinančioms kartoms.

11–16 val. Kraštotyros muziejuje – ekspozicijų ir parodos „Lietuvos kelias“ nemokamas lankymas. 11–16 val. Dailės ir Fotografijos galerijose – parodų ir ekspozicijų nemokamas lankymas. 13 val. Nemokama ekskursija su gidu.

14 val. „Cido“ arenoje – šventinis renginys. Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikindama su Kovo 11-ąja, pabrėžė, jog kaip ir prieš šimtą metų – buvo vėl atkurta mūsų valstybė. „Dar kartą sau ir visam pasauliui Lietuva įrodė nepalaužiamą galią atgimti. Vėl tapti savarankiška ir stipri, pripažinta ir verta pasididžiavimo. Todėl ši diena visada suskamba kaip amžinas pavasaris ir priminimas, kad viltis ir tikėjimas savo jėgomis virsta didžiausiu laimėjimu. Jau beveik tris dešimtmečius esame laisvi ir nepriklausomi. Šiandien viskas mūsų rankose – neišmatuojamos galimybės, sėkmė, ateitis. Tai ir yra mūsų stiprybė“, – sveikinime sako šalies vadovė.

Vytauto Landsbergio vadovaujama Aukščiausioji Taryba Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą priėmė 1990 metų kovo 11-osios vakarą. Taip Lietuva tapo pirmąja sovietine respublika, atsiskyrusia nuo Maskvos.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.