Lietuva stiprina indėlį Irake, išsiuntė septynis karius ryšininkus

Lietuva stiprina indėlį Irake, išsiuntė septynis karius ryšininkus

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / DELFI nuotr.

Lietuva sekmadienį išsiuntė septynis karius ryšininkus į Iraką.

Taip šalies indėlis į tarptautines misijas šioje Artimųjų Rytų šalyje išauga beveik dvigubai.

Kariai vykdys užduotis NATO vadovaujamos tarptautinės operacijos Irake rėmuose, BNS patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

BIC

Pernai įsteigta operacija yra skirta apmokant šalies pajėgas ir vykdant patariamąją veiklą padėti Irakui kurti tvarias gynybos ir saugumo institucijas.

Pusmečio trukmės budėjimui kariai vyksta NATO ryšių bataliono, priskirto Aljanso Greitojo reagavimo pajėgoms, sudėtyje.

Į Iraką išsiųsti kariai sudaro Perdislokuojamąjį ryšių ir informacinių sistemų modulį (PRISM). Toks vienetas per pastaruosius kelerius metus yra penkis kartus vykęs į operaciją Afganistane, keturias rotacijas tarnavo NATO oro erdvės gynybos misijoje „Aktyvi užtvara“ ir kartą – taikos palaikymo pajėgų misijoje KFOR Kosove.

NATO operacijoje Irake nuo šių metų pradžios tarnauja dar du Lietuvos kariai, jie dislokuoti operacijos štabe Bagdade.

Kitoje JAV vadovaujamoje operacijoje „Įgimtas ryžtas“ Irake (OIR) tarnauja šeši Lietuvos kariai, dislokuoti Al Asade esančioje karinėje bazėje.

Kariniai instruktoriai dirba su kuopos dydžio Irako kariuomenės vienetais, jiems organizuoja pėstininkų bazinių įgūdžių kursą.

Padedamos sąjungininkų, Irako pajėgos baigia likviduoti grupuotės „Islamo valstybė“ likučius jų šalyje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.