Lietuva savo produktus pristato Japonijoje

Lietuva savo produktus pristato Japonijoje

0

Žemės ūkio  viceministras Gintas Saulius Cironka  šiomis dienomis  su oficialia delegacija lankosi Japonijoje. Jis susitiko su Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru tarptautiniams reikalams Hisao Harihara.

„Šiemet 40-oje tarptautinėje „Foodex Japan“ parodoje dalyvauja Lietuvos įmonės, kurios pristatė pieno, žuvies produktus, sausus pusryčius, mineralinį vandenį. Tikimės, kad ateityje mūsų šalių bendradarbiavimas tik stiprės“, – sakė žemės ūkio viceministras.

Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet, gegužę, ketina Lietuvoje susitikti su Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerijos auditoriais, kurie įvertins lietuvišką jautieną. Japonijos viceministras susitikimo metu pabrėžė, kad šios šalies vartotojai kelia itin aukštus reikalavimus maisto produktams, todėl lietuviškiems produktams bus skirta itin daug dėmesio. Japonijos viceministras ketina apsilankyti Lietuvos stende „Foodex Japan“ parodoje. Susitikimo metu aptartos Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybės.

BIC

Lietuva gali į Japoniją eksportuoti pieno produktus, o šiuo metu atsakingos institucijos derina ir leidimus jautienos produktų eksportui.

Lietuvos  delegacijos atstovai taip pat  susitiks su Japonijos gyvūnų sveikatos biuro padalinio direktoriumi Tošihiro Kavašima. Šis biuras  vadovaus Japonijos auditorių grupei, kuri atliks Lietuvoje jautienos produktų auditą.

Japonija yra viena iš perspektyviausių Lietuvos eksporto rinkų. 2013 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 11 mln. eurų ir eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 31 vietoje iš 134 šalių. Per 2014 m. 10 mėnesių maisto produktų eksportas padidėjo 33 proc., palyginti su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu, net 3,7 karto padidėjo nugriebto pieno miltų eksportas ir 57 proc. – sraigių eksportas. Japonija yra ketvirta pasaulyje tarp maisto importuotojų.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.