Lietuva ragina Izraelį ir islamistų grupuotę „Hamas“ atnaujinti derybas dėl paliaubų, paisyti tarptautinės teisės normų.
„Lietuva yra susirūpinusi dėl atsinaujinusių veiksmų Gazos Ruože ir ragina visas puses atnaujinti derybas. Turi būti laikomasi tarptautinės teisės: įkaitai turi būti besąlygiškai paleisti, užtikrinta netrukdoma humanitarinė pagalba, užkirstas kelias tolesnėms civilių aukoms“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame Užsienio reikalų ministerijos įraše socialiniame tinke „X“.
Izraelio kariuomenė trečiadienį paskelbė atnaujinusi antžemines operacijas „centrinėje ir pietinėje Gazos Ruožo dalyse, siekdama „išplėsti saugumo perimetrą ir sukurti dalinį buferį tarp šiaurės ir pietų“.
Pasak „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos, ankstų antradienio rytą palestiniečių teritorijoje surengti smarkūs antskrydžiai, per kuriuos žuvo daugiau kaip 400 žmonių.
Kovo pradžioje pasibaigus pirmajam trapių paliaubų etapui, derybos dėl to, kaip tęsti ugnies nutraukimą, įstrigo.
Izraelis ir Jungtinės Valstijos siekė pakeisti susitarimo sąlygas ir pratęsti pasibaigusį pirmąjį paliaubų su „Hamas“ Gazos Ruože etapą.
„Hamas“ nori pradėti derybas dėl antrojo paliaubų etapo, per kurį būtų sudarytos ilgalaikės paliaubos, Izraelis pasitrauktų iš Gazos Ruožo, o likę įkaitai būtų iškeisti į palestiniečių kalinius.
