Lietuva kitąmet ketina skolintis apie 2,7 mlrd. eurų

Lietuva kitąmet ketina skolintis apie 2,7 mlrd. eurų

Šarūnas SABAITIS (BNS) / BNS nuotr.

Vyriausybė kitąmet ketina skolintis apie 2,7 mlrd. eurų. Vidaus rinkoje, išleidžiant Vyriausybės vertybinius popierius (VVP), planuojama pasiskolinti apie 1,22 mlrd. eurų, 1,4 mlrd. eurų – užsienio kapitalo rinkose išleidžiant euroobligacijų emisijas. Apie 0,08 mlrd. eurų planuojama pasiskolinti iš tarptautinių finansų institucijų.

Vyriausybės 2020 metų skolinimosi programoje numatyta, kad kitąmet valstybės biudžeto išlaidos bus finansuojamos ir iš 2019 metais sukaupto lėšų likučio (apie 1,69 mlrd. eurų) bei iš į valstybės iždą grįžtančių ankstesniais metais Lietuvos įstaigoms ir įmonėms perskolintų lėšų (0,02 mlrd. eurų).

Vidaus rinkoje investuotojams bus siūlomos 3 metų, 4–6 metų ir 7–10 metų trukmės obligacijos, neatmetama galimybė, kad bus platinami ir iki vienerių metų trukmės iždo vekseliai.

BIC

Prognozuojamas finansavimo poreikis 2020 metais sudarys apie 4,13 mlrd. eurų, didžiausią jo dalį sudarys išankstinis 1,1 mlrd. eurų lėšų kaupimas euroobligacijoms 2021 metų kovą išpirkti.

Apie 2,19 mlrd. eurų bus skirta skolai grąžinti, iš jų vidaus skolai grąžinti – 0,77 mlrd. eurų ir užsienio skolai grąžinti – 1,42 mlrd. eurų. Didžiausią dalį užsienio skolos grąžinimų sudaro 2020 metų vasarį išperkama 1,33 mlrd. eurų euroobligacijų emisija, kurios išpirkimui lėšos sukauptos 2019 metais.

Kita lėšų dalis bus skirta bendram biudžeto deficitui finansuoti – apie 0,65 mlrd. eurų, iš jų valstybės biudžeto deficitui finansuoti bus skirta apie 0,77 mlrd. eurų, o Europos Sąjungos paramos lėšų balansas bus teigiamas – apie 0,12 mlrd. eurų. Kitiems tikslams numatyta skirti apie 0,2 mlrd. eurų.

Taip pat apie 0,29 mlrd. eurų bus skirta 2021 metų pradžios valstybės piniginių išteklių srautų subalansavimui užtikrinti

Prognozuojama, kad valdžios sektoriaus skola 2020 metų pabaigoje sudarys apie 17,846 mlrd. eurų, arba 35,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Vyriausybės skolinimosi programa teikiama Seimui kartu su valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.