2.2 C
Antradienis, 16 balandžio, 2024

„Lietkabeliui“ nepavyko peržengti LKF taurės ketvirtfinalio barjero

Panevėžio „Lietkabelio“ klubui nepavyko peržengti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės ketvirtfinalio barjero. Panevėžiečiai penktadienį 58:86 (8:22, 18:27, 23:14, 9:23) nusileido Kauno „Žalgirio“ komandai.

Pirmajame kėlinyje prabėgus trims minutėms „Lietkabelis“ turėjo minimalų deficitą (6:7), bet per likusį laiką pasižymėjo vos 2 taškais ir tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ susikrovė dviženklį pranašumą, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 14 taškų – 22:8.

Antrajame ketvirtyje toliau kauniečiai rinko taškus ir prabėgus 3 minutėms jau pirmavo 29:8. „Lietkabelio“ puolimas atsigavo likus žaisti dvi su puse minutės: Gintaro Kadžiulio auklėtiniai laimėjo atkarpą 10:3 ir įpusėjus mačui turėjo 23 taškų deficitą –26:49.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą perėmė „Lietkabelis“. Laimėta pusantros minutės atkarpa 7:0 leido sumažinti atsilikimą – 43:59. Toliau patikimai besigynę svečiai tiksliai rinko taškus ir prasidėjus paskutinei minutei Gintaras Krapikas buvo priverstas šaukti pasitarimą, kadangi „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki 14 taškų – 63:49. Toks rezultatas užfiksuotas ir pasibaigus trims ketvirčiams.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietkabelis“ jėgų pasivyti varžovų nebeturėjo. Vos septyniese rungtyniavę panevėžiečiai tituluotiems varžovams nusileido rezultatu 58:86.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 16 (6 atk. kam.), S.Vene 14, A.Milaknis 11, W.Cherry ir P.Jankūnas po 9.

„Lietkabelis“: J.Žuža 17 (9 atk. kam.), E.Žabas 15, J.Vladovičius 9 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

G.Kadžiulis: turėjome didelių problemų dėl žaidėjų trūkumo, todėl negalėjome mesti rimto iššūkio

Pralaimėjimas Kauno „Žalgirio“ krepšininkams Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos atstovų pernelyg nenuliūdino.

Vyriausias treneris Gintaras Kadžiulius paklaustas, koks jausmas praėjusiais metais triumfavus LKF taurės turnyre kaip krepšininkui, šiais metais varžybose dalyvauti kaip treneriui, šmaikštavo, jog jei šį penktadienio vakarą būtų vilkėjęs krepšinio aprangą, jo komanda būtų laimėjusi.

„Būčiau žaidęs, būtume laimėję“, – humoro jausmo nestokojo G. Kadžiulis.

1504513_821615337860963_6183065330486821560_o-550x366
G. Kadžiulis pripažino, jog „Lietkabeliui“ buvo labai sunku susitvarkyti su itin išretėjusios rotacijos problema.

Treneris pripažino, jog šiose rungtynėse „Lietkabeliui“ buvo labai sunku susitvarkyti su itin išretėjusios rotacijos problema.

„Žinojome, kad žaisime septyniese ir žaidėjai į aikštelę žengė taupydami jėgas. Tai buvo pagrindinė mūsų klaida. Nuo pirmos minutės mes pradėjome save saugoti pražangų atžvilgiu. Dėl to „Žalgiriui“ viskas sekėsi išties lengvai. Pradėjome nebesitaupyti trečiajame kėlinyje.

Galbūt žaidėjai ne taip mane suprato. Buvo kalbėta, kad turime saugotis, tačiau tai nereiškia, kad galime stovėti du metrus nuo žaidėjo ir leisti jam mesti. Man smagu, kad dešimt minučių trečiojo ir penkias minutes ketvirtojo kėlinio vyrai parodė charakterį ir kovėsi. Turėjome didelių problemų dėl žaidėjų trūkumo, todėl negalėjome mesti rimto iššūkio“, – pripažino G. Kadžiulis.

„Lietkabelio“ puolėjas Dainius Šalenga taip pat pabrėžė pagrindinę komandos problemą šiame susitikime, tačiau taip pat prasitarė, jog kartais žaisti prieš tokių komandų kaip „Žalgirio“ startinį penketuką yra lengviau nei prieš atsarginius žaidėjus.

„Prieš „Žalgirį“ visada norisi geriau sužaisti, kaip ir visiems Lietuvoje. Tačiau šiandien turėjome ribotas galimybes rotacijoje. Šiuolaikiniame krepšinyje sunku žaisti prieš komandą, kuri stipriai rotuoja. „Žalgiryje“ mažiau žaidžiantys įdeda dvigubai daugiau energijos, kad įrodytų savo vertę. Startinis penketas dažnai nuvertina tokias komandas kaip mes ir su jais net gi lengviau būna žaisti.

Esame laimingi, kad patekome tarp aštuonių komandų. Manau, kad kai kuriems žaidėjams iš mūsų ekipos tai yra gera patirtis. Šios rungtynės buvo repeticija prieš trečiadienį lauksiantį susitikimą su „Šiauliais“, – mintimis dalinosi D.Šalenga.

„Lietkabelis“ kitą mačą žais BBL ketvirtfinalyje, kai trečiadienį 18.30 val. Šiauliuose kausis su vietos klubu, kurį šį sezoną jau dukart įveikė LKL pirmenybėse.