„Lietkabelis“ patiesė grupės lyderius iš Prancūzijos

AutoriusjpFotokk "lietkabelis"

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į dar vieną kovą Europos taurės turnyre. Šeštadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 92:88 (16:18, 24:13, 32:16, 20:41) namuose įveikė grupės lyderę Breso Burgo „JL“ ekipą iš Prancūzijos.

Rungtynes svečiai pradėjo dviem tiksliais tritaškiais, o panevėžiečiai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus kelias minutes (3:8). Prancūzijos ekipa buvo padidinusi pranašumą iki devynių taškų, bet kėliniui artėjant prie pabaigos šeimininkai neleido jiems pabėgti – Gediminas Orelikas pataikė tritaškį, o Stefanas Peno dvitaškiu rezultatą išlygino (14:14).

Antrojo kėlinio pradžioje lygybę dar kartą atstatė tritaškį įsmeigęs Paulius Murauskas (22:22), o netrukus dar vienuolik taškų be atsako tolimais metimais ir baudomis surinko Orelikas, išvesdamas „7bet-Lietkabelį“ į priekį dviženkliu skirtumu (33:22). Visgi „JL“ dukart sėkmingai apsigynė ir priartėjo po Frantzo Massenat ir Jameso Palmerio dvitaškių (36:31), tačiau per likusį kėlinio laiką keturias taškais atsakė ir šeimininkai (40:31).

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai nesustojo – Maldūno dvitaškis ir dar trys Oreliko taškai leido vėl įgyti dviženklę persvarą (45:33). Netrukus šeimininkai įjungė dar aukštesnę pavarą, surengė spurtą 10:0 ir įgijo rekordinį pranašumą (55:33). Įspūdingą kėlinį vainikavo Rubštavičiaus tritaškis su sirena, dar padidinęs „7bet-Lietkabelio“ atotrūkį (72:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Burgo ekipa prarado galvą susižeidusį Maxime’ą Courby. Svečiams irgi pavyko sužaisti kiek geresnę atkarpą: keturis taškus paeiliui pelnė Palmeris, Pelos pridėjo dvitaškį, dar vieną tritaškį įsmeigė Massenat ir „JL“ sumažino deficitą iki vienženklio (75:69). Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei tritaškį pataikė Julienas ir dar labiau priartino svečius (84:80), dviem taškais atsakė Stefanas Peno (86:80).

Po minutės pertraukėlės iš toli vėl pasižymėjo Julienas, bet Jamelas Morrisas realizavo baudų metimus (88:83). Šou ketvirtajame kėlinyje tęsė Palmeris, pelnęs dar du taškus (88:85), tačiau Amida Brimah buvo nubaustas nesportine pražanga, Paulius Murauskas sumetė baudų metimus, netrukus tą padarė ir Morrisas (92:85). Savo atsaką svečiams dar pavyko surengti, bet laiko pergalei pasiekti nebeužteko.

LKL posėdžio nutarimai: treneriams leista prašyti papildomos peržiūros, keičiasi lygos pavasario rungtynių tvarkaraštis

Skambi pergalė Alytuje: „Wolves“ apgynė savo tvirtovę nuo „Žalgirio“ vyrų