„Lietkabelis“ krito namuose: „Neptūnas“ priartėjo prie medalių

JP / Karolio KAVOLĖLIO (KK "Lietkabelis") nuotr,

Antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) mažajame finale patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris namuose 75:88 (18:28, 24:22, 21:14, 12:24) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:2.

Rungtynių eiga:

BIC

Mačas prasidėjo kaip išties lygių komandų kova: „Neptūnui“ atitrūkus 8:5, Paulius Valinskas greitai rezultatą išlygino, tačiau svečiai vėl surengė geresnę atkarpą – 14:9. Tokie šansai, kaip Lorenzo Williamso penki baudų metimai iš eilės, „Neptūną“ tolino nuo varžovų (19:11), o Paulius Dambrauskas skirtumą pavertė dviženkliu – 24:13. Aukštesne puolimo pavara kėlinį baigę svečiai į pertraukėlę iškeliavo pirmaudami 28:18.

Toks deficitas „Lietkabeliui“ nebuvo sunkiai panaikinamas (26:30), tačiau Laimonas Kisielius ir L.Williamsas pridėjo po tritaškį, o galiausiai svečių spurtas tęsėsi net iki 12:0 – 45:29. „Lietkabeliui“ vėl teko kapstytis iš duobelės: Donatas Tarolis pataikė iš toli, taiklus buvo ir Paulius Valinskas, o Marko Čakarevičiaus šūvis skirtumą mažino iki vienaženklio – 36:45. Mindaugo Kupšo ir P.Valinsko tandemas kėlinio pabaigoje dar spėjo pamažinti atsilikimą – 42:50.

Trečią ketvirtį sėkmingai pradėjo Deividas Gailius, savo ruožtu, po 5 iš eilės Jamaro Wilsono taškų šeimininkai priartėjo iki 51:54. Komandos kurį laiką žaidė taškas į tašką, tačiau 28-ąją minutę po Laimono Kisieliaus tolimo metimo „Neptūnas“ šiek tiek atitrūko – 64:58. Kėlinį sėkmingiau užbaigę solidžiai gynyboje pasidarbavę panevėžiečiai, kurie sumažino deficitą iki minimumo – 63:64.

Šeimininkai ketvirto kėlinio pradžioje labai sunkiai rinko taškus, tačiau klaipėdiečiai atsakė tuo pačiu. Žiga Dimecas pataikė dvitaškį, tad „Lietkabelis“ priartėjo iki 66:68. Labai svarbiu metu „Neptūnas“ pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą – 76:66. Vis dėlto „Lietkabelis“ nepasidavė ir pradėjo mažinti deficitą: 38-ąją minutę komandas skyrė vos 4 taškai – 72:76. Klaipėdos klubą traukti pradėjo labai svarbų tolimą metimą pataikęs bei dvitaškį su pražanga realizavęs Tomas Delininkaitis. „Neptūnas“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 88:75.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 18, Marko Čakarevičius 14, Jamaras Wilsonas 11.

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 18, Deividas Gailius 15, Laimonas Kisielius 11.