17.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 liepos, 2024

Liepos 5-osios „Tėvynėje“: dėl krepšinio aikštelės pasipiktinę dembaviškiai ir Bistrampolio dvaro papūgos teismas

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Tai pagrindinis mūsų laikraštis, kitų jau nebeprenumeruojame. „Tėvynėje“ pilnai užtenka žinių apie mūsų rajoną. Įdomu skaityti apie savo kraštą, bendruomenes, vykdomas veiklas. Visada pilnai perskaitau visą laikraštį ir kaskart džiaugiuosi čia pateikiamais pozityviais straipsniais“, - duonos kepėja Ryta Jaruševičienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, liepos 5 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Dalį gyvenimo praleidę ant miesto asfalto Daiva ir Gintaras Taujanskai pajuto, kad gyvenimas mieste nebeteikia laimės. Ir nutarė į savo kasdienybę įnešti permainų. Prieš beveik dešimt metų jie paliko triukšmingą Panevėžį, išvarginusį daugiabutį ir apsigyveno Panevėžio rajone, Tiltagalių kaime, kur įkūrė savo ūkį. Dabar jis – daugiafunkcis. Ūkyje galima rasti ne tik daržovių, vaisių, medaus, vaistažolių, bet ir hidrolatų, namų kvapiklių ar bičių vaško žvakių. Pažintis su Daiva ir Gintaru Taujanskais – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Dembaviškius papiktino krepšinio aikštelės šalia Dembavos progimnazijos būsena. Anksčiau šioje aikštelėje buvo galima ir krepšinį žaisti, ir šiaip pasportuoti. Tačiau dabar aikštelė apžėlusi piktžolėmis ir per žoles vargiai matosi, kad aikštyno danga – asfaltas. Be to, krepšinio stovai aprūdiję, lentos sulūžusios,o ant lankų nebėra tinkliukų. Dembavos gyventoja Raminta L. pasakojo, kad anksčiau, kai dar gyveno miestelyje ir lankė mokyklą, dažnai žaisdavo krepšinį ir džiaugėsi galimybe sportuoti. Dabar gi jai liūdna, kad aikštelė apleista ir joje nesilanko krepšinio mylėtojai. Progimnazijos direktorė Aušra Raišienė ramina dembaviškius ir sako, kad kitąmet krepšinio aikštelė bus sutvarkyta.

Panevėžio rajono savivaldybė vykdo įvairius remonto darbus. Remontuojama ne tik Savivaldybės posėdžių salė, kur vykdavo Tarybos posėdžiai, bet remonto darbai vyksta ir rajono gimnazijose, progimnazijose, lopšeliuose-darželiuose, kultūros centruose. Rajono savivaldybėje atsiras netgi liftas, skirtas neįgaliesiems. Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėja Jolita Lukoševičienė paaiškino, kad posėdžių salės remonto darbai mažos vertės ir buvo skelbiamos apklausos pirkimas.

Panevėžio rajono savivaldybės taryba patvirtino 2025 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifą. Jis padidėjo. Be to, buvo nustatytas mokesčio tarifas už kitos paskirties inžinerinius statinius: vėjo elektrines, saulės šviesos energijos elektrines, saulės šilumos energijos kolektorius. Panevėžio rajono meras Antanas Pocius „Tėvynei“ paaiškino, kokie tarifai keitėsi ir kokie atsirado nauji.

Raguotosiomis garsėjantis Ramygalos miestas surengė jau penkioliktąjį ožkų grožio konkursą. Jame šiemet – net dešimt ožkų, ožkelių, ožiukų iš Panevėžio, Joniškio ir Kėdainių rajonų. Visi dalyviai iš renginio išėjo su titulais, tačiau tik viena – su Reginos Indriuškienės gaminta karūna.

Nors Panevėžio rajone esančiame Bistrampolio dvare papūga Ara ararauna jau gyvena trečius metus, tačiau nesibaigia teismo procesai – šią savaitę Panevėžio apylinkės teismas vėl nagrinėjo Bistrampolio dvaro valdytojo, kunigo dr. Rimanto Gudelio skundą. Teismas aiškinasi, ar papūga pagrįstai gali būti laikoma dvare. Tuo tarpu papūgos savininkas stebisi, ar teismas gali už tą patį dalyką – papūgos laikymą – skirti bausmę antrą kartą.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Liepos 12-osios „Tėvynėje“: remontuojamos miestelių, kaimų gatvės ir prasidėjusi javapjūtė

confident-noyce

Birželio 28-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis ir „Rail Baltica“ projektas

confident-noyce

Birželio 14-osios „Tėvynėje“: išskirtinis interviu su naujuoju husarų bataliono vadu ir priedangos Panevėžio rajone

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau