Liekupio bendruomenės nariai, vykdydami 2018 m. nevyriausybinių organizacijų projektą „Švęskime Lietuvos Nepriklausomybę prasmingai“, iš dalies finansuojamą Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis, savo akimis pamatė Lietuvos nepriklausomybės akto originalą. Signatarų namuose iš patyrusio gido išgirdo įdomių pasakojimų apie 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto signatarus, apžiūrėjo jų nuotraukas ir asmeninius daiktus.
O didžiausią šalyje kultūros paveldo saugykla – Lietuvos nacionalinis muziejus – supažindino atvykusius su Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorija, su Lietuva XIX amžiuje, su Lietuvos valstiečių buities kultūra, XVII–XX a. kryždirbystės tradicija bei lietuvių tautiniais kostiumais, sukurtais XIX ir XX amžių sandūroje, kai tautinio atgimimo idėjų paveikta šviesuomenė tautiškumo palaikymą siejo ne tik su kalba ar papročiais, bet ir su drabužiais, jų audinių raštais, spalvų deriniais.
Grįždami aplankė Užulėnį – pirmojo ir paskutiniojo Nepriklausomos Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos gimtinę. Gatviniame Užulėnio kaime, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo A. Smetona, yra įsikūręs Užugirio muziejus. A. Smetonos rūpesčiu čia 1935 m. buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų.
Visai neplanuotai, bet ypatingai įdomiai ir gyvai jauna muziejaus darbuotoja papasakojo apie mokyklą bei apie pirmųjų jos mokytojų gyvenimą ir likimus. Liekupio bendruomenės nariai pasėdėjo už 100 metų senumo originalių suolų, patrepsėjo per „smetonišką“ mokyklos aktų ir sporto salės parketą, palietėi autentiškus to meto mokytojų buities daiktus. Visi kartu pakeliavo „Duonos keliu” ir „Lino keliu“. Taip pat aplankė A.Smetonos dvarą ir pilni įspūdžių ir patriotinių nuotaikų grįžo į namus.