Lėlių vežimo teatras grįžo iš tradicinių vasaros gastrolių

Lėlių vežimo teatras grįžo iš tradicinių vasaros gastrolių

leliu vezimo teatras markuckis 11-07-07 (5)Panevėžio lėlių vežimo teatras grįžo iš tradicinių vasaros gastrolių. Šiemet 29-ąjį kartą su vežimu ir arkliais keliaujantis teatras aplankė Raseinių, Radviliškio, Kėdainių ir Šiaulių rajonus.

Vežimo priekyje sėdintis ir arklius vadeliojantis žmogus daugumai kaimo žmonių – niekuo neišsiskiriantis reiškinys. Tačiau, jei tai teatro direktorius? Jei tame vežime tilpo visas teatras? Jei į rajono gyventojų kiemus spektaklis atrieda pats? Liepos mėnesį Panevėžio lėlių vežimo teatras išsirengia į gastroles su arkliais taip nudžiugindamas atokesnių vietovių gyventojus.

Šiemet Panevėžio lėlių vežimo teatras vaikams ir suaugusiesiems vežė spektaklį „Trys paršiukai“, anglų pasakos motyvais režisuotą nusipelniusio Ukrainos režisieriaus Sergėj Biržan. Teatro ant ratų autorius, sumanytojas ir įkūrėjas Antanas Markuckis pats sėda į vežimą ir vadelioja arklius. Jo tikinimu, vežimas gastrolėms yra per sunkus. Vienintelė kliūtis trukdanti išspręsti problemą – finansavimas.

BIC

Dviejų savaičių gastrolės į kaimo vietovių gyvenvietes atgabena daugiau nei 20 pasirodymų. Tokia kelionė iššūkiu tampa ne tik vežimą traukiantiems arkliams, bet visai teatro trupei. Vasaros gastrolių metu keliautojams tenka atsisakyti daugelio, kasdieniame gyvenime įprastų patogumų. Nors kartais tenka gerokai pavargti net ieškant elektros lizdo telefonui įkrauti, teatro aktoriai trykšta optimizmu.

Ši kelionė – baigiamasis Panevėžio lėlių vežimo teatro sezono akordas. Naujajam rudens sezonui teatras lankytojams duris atvers rugsėjo pradžioje. Repertuaras dar tik rengiamas, tačiau idėjų ir planų teatro darbuotojams nestinga jau dabar.

GNTV logo black

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.