Leidus suimtiesiems kalėti ir pataisos namuose, pamažu bus iškraustomas Lukiškių kalėjimas

Leidus suimtiesiems kalėti ir pataisos namuose, pamažu bus iškraustomas Lukiškių kalėjimas

BNS / BNS nuotr.

Teismo nuosprendžio laukiantys suimti asmenys nuo rudens galės kalėti ne tik keturiuose tardymo izoliatoriuose, bet ir pataisos namuose. Tai numatantį įsakymą pasirašė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

„Perkėlus suimtuosius į kitas laisvės atėmimo įstaigas pagerės ir suimtųjų gyvenimo sąlygos, bus užtikrintos svarbiausios žmogaus teisės. Iki šiol daugiausia nuteistųjų skundų tiek nacionaliniai teismai, tiek Europos Žmogaus Teisių Teismas gaudavo būtent dėl jų kalinimo sąlygų Lukiškėse ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje“, – pranešime teigia E. Jankevičius.

Įsakyme taip pat numatyta, kad teismo skirtą kalėjimo režimo bausmę bus galima atlikti visose laisvės atėmimo įstaigose.

BIC

Iki šiol tokios rūšies bausmę buvo galima atlikti tik Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Ministerija pažymi, kad šiais pokyčiais sukuriamos teisinės prielaidos pradėti nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimą iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į kitas įkalinimo įstaigas. Dalį asmenų iš Lukiškių į kitas įstaigas ketinama perkelti iki šių metų pabaigos.

Teisingumo ministerija praėjusią savaitę paskelbė inicijuojanti skubų sostinės centre esančio Lukiškių kalėjimo iškėlimą. Šį kalėjimą iškelti anksčiau nesėkmingai bandė ir kelios kitos Vyriausybės.

Šiuo metu Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime laikomi 284 suimtieji ir 423 nuteistieji. Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomas 141 suimtasis ir 190 nuteistųjų, Kauno tardymo izoliatoriuje – 149 suimtieji ir 124 nuteistieji, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose – 20 suimtųjų ir 74 nuteistieji.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.