Legaliai dirbančių Kalėdų Senelių Panevėžyje daugėja

Kalėdų Seneliai, kaip ir kiekvienais metais, darbo trūkumu nesiskundžia. Baltabarzdžius daugiausia užsakinėja įmonės, įstaigos, vaikų lopšeliai-darželiai, mokslo įstaigos. 

Kalėdų Senelio darbas nelengvas – įtikti juk reikia ir vaikams, ir jų tėveliams.

Darbas sunkus fiziškai

Pasak J. Miltinio dramos teatro aktoriaus Laimučio Sėdžiaus, dabar Kalėdų Seneliai turi būti ne tik aktoriai, bet ir psichologai.

„Jau nebeseneliauju – per senas esu. Šiais metais tik vieną kartą buvau pas „Atjautos“ vaikučius. Kalėdų Senelio darbas prasideda gruodžio mėnesį, kai tik užsakymus pateikia lopšeliai-darželiais. Tęstis gali net iki Trijų Karalių. Galima sakyti, kad nuo Advento pradžios Seneliai keliauja pas vaikučius“, – pasakojo L. Sėdžius ir nuoširdžiai prisipažino, kad jaukiausiai jaučiasi su vaikais:

„Su jais paprasčiau – vaikai dar tiki Kalėdų Seneliu. Suaugusiems – tai greičiau yra atrakcija. Seneliauti, gūdžiais sovietiniais laikais, pradėjau dar besimokydamas mokykloje. Gal nuo 9 klasės. Vėliau, kai jau mokiausi akademijoje, gal trejus metus Kalėdų Seneliu buvau Sporto rūmuose, o paskui teatre. Anksčiau dažniau tekdavo seneliauti, dabar turiu ir kitokių veiklų. Darbas fiziškai sunkus. Tai ne tik dovanas dalinti, bet ir žaisti bei šokti su vaikais reikia. Improvizacijos daug, vaikams sugriauti iliuzijos negali.“

Specialaus verslo liudijimo nėra

Fiziškai sunkus Kalėdų Senelio darbas reikalauja ir tam tikro užmokesčio. Internete skelbiama, kad iki pusvalandį trunkančio apsilankymo, kainos prasideda nuo 40 eurų. Tačiau jei reikia ir Senelio su Snieguole, gali tekti už valandą sumokėti ir daugiau iki 150 eurų.

Kad Kalėdų Senelių veikla būtų legali, vieni jų dirba su verslo liudijimais arba įregistravę individualią veiklą. Tačiau specialaus verslo liudijimo „Kalėdų senelio veikla“ nėra, todėl Mokesčių inspekcija nesiruošia specialiai gaudyti Kalėdų Senelių.

Pasak J. Miltinio dramos teatro aktoriaus Laimučio Sėdžiaus, dabar Kalėdų Seneliai turi būti ne tik aktoriai, bet ir psichologai.

Dirba įregistravę veiklą

Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė naujienų portalui JP aiškino, kad legaliai užsiimti Kalėdų Senelio veikla gyventojai gali dviem būdais: įsigiję verslo liudijimą arba įregistravę individualią veiklą.

„Kadangi ši veikla yra sezoninė ir trunka labai trumpai, tai Kalėdų Seneliams paprasčiau įsigyti verslo liudijimą, sumokant nustatyto dydžio fiksuotą pajamų mokestį“, – sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė R. Žilinskienė ir pridūrė:

„Specialaus verslo liudijimo „Kalėdų senelio veikla“ nėra. Paprastai įsigyjamas verslo liudijimas „Muzikanto paslaugos“ (kai paslaugos teikiamos tik gyventojams) arba „Diskotekos vedėjo veikla“ (kai paslaugos teikiamos ir gyventojams, ir įmonėms). Jei Kalėdų senelis teikia vienkartinę paslaugą įmonei, tuomet įmonė gali su tokiu asmeniu sudaryti vienkartinę paslaugų teikimo sutartį.“

Pasak R. Žilinskienės, per 2018 metus verslo liudijimus „Muzikanto paslaugos“ Panevėžio mieste ir rajone įsigijo 26 gyventojai (pernai – 28)  ir 54 gyventojai per tą patį laikotarpį įsigijo verslo liudijimus „Diskotekos vedėjo veikla“ (pernai – 61).

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajone mokesčių inspektoriams įkliuvo pajamų už pobūvius neapskaičiusi kavinė

confident-noyce

Panevėžio apskrityje pajamas deklaravo per 92 tūkst. gyventojų

Paskutinę dieną pajamų dar nedeklaravo 147 tūkst. gyventojų

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau