21.8 C
Panevėžys
Sekmadienis, 15 birželio, 2025

LEA: dyzelinas Lietuvoje pigesnis nei praėjusių metų gruodį

Autoriuselta
Fotoelta

Per praėjusią savaitę ir benzinas, ir dyzelinas Lietuvoje atpigo atitinkamai 1,3 proc. ir 1,2 proc. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, dyzelinas Lietuvoje šiuo metu yra pigesnis nei praėjusių metų gruodį. 

Pažymima, jog vidutinė degalų kaina mažėjo penktą savaitę – per šį laikotarpį benzinas atpigo 0,08 Eur/l, arba 5 proc., o dyzelino kaina sumažėjo 0,11 Eur/l, arba 7,5 proc.

Europos Sąjungos (ES) šalių vidutinė svertinė degalų kaina per savaitę taip pat sumažėjo: benzino – 0,6 proc., dyzelino – 0,2 proc.

„Palyginti su ES vidurkiais, mūsų šalyje benzino vidutinė kaina mažesnė 13,7 proc., dyzelino – 5,5 proc. Per savaitę skirtumas tarp degalų kainų Lietuvoje ir Lenkijoje sumažėjo 0,03 Eur/l ir dabar sudaro 0,02–0,03 Eur/l. Vidutinė Brent naftos kaina praėjusią savaitę siekė 62,1 USD/bbl – tai 2 proc. mažesnė kaina nei ankstesnę savaitę, kai ji buvo 63,3 USD/bbl“, – rašoma agentūros pranešime.

Nurodoma, jog pirmadienį Lietuvos degalinėse benzinas vidutiniškai kainavo 1,39 Eur/l, o dyzelino vidutinė kaina siekė 1,40 Eur/l.

LEA duomenimis, šiuo metu Lietuvoje benzino vidutinė kaina panaši į pernai rugsėjo pradžioje buvusią kainą, o dyzelino kaina panaši į praėjusių metų lapkričio pabaigoje fiksuotą kainą. Skelbiama, jog 2024 m. gruodį dyzelinas kainavo 0,02–0,04 Eur/l daugiau nei šiuo metu, nors akcizas dar nebuvo padidintas.

Skirtumas tarp dyzelino ir benzino kainų Lietuvoje šiais metais sumažėjo nuo 0,14 Eur/l (sausio 20 d.) iki 0,01 Eur/l (gegužės 12 d.). Skaičiuojama, kad per praėjusią savaitę benzino vidutinės kainos Lietuvoje, Estijoje ir Lenkijoje sumažėjo 0,4–1,9 proc., o Latvijoje ir Vokietijoje atitinkamai padidėjo 1,4 proc. ir 0,3 proc. LEA duomenimis, per 12 mėnesių benzino kainos visose lyginamose šalyse sumažėjo 7,4–13,9 proc.

Lenkijoje benzino vidutinė kaina šiuo metu siekia 1,37 Eur/l ir yra 0,02 Eur/l mažesnė nei Lietuvoje, o Estijoje ir Latvijoje vidutinės benzino kainos yra atitinkamai 1,53 Eur/l ir 1,52 Eur/l. Tarp ES šalių didžiausios benzino vidutinės kainos fiksuojamos Danijoje, Nyderlanduose ir Vokietijoje (1,74–1,93 Eur/l), mažiausios – Maltoje, Kipre ir Bulgarijoje (1,19–1,34 Eur/l). Benzino vidutinės kainos šešiose ES šalyse yra mažesnės nei Lietuvoje.

Skaičiuojama, kad dyzelino vidutinės kainos per savaitę visose lyginamose šalyse, išskyrus Latviją, sumažėjo 0,1–1,8 proc. Latvijoje dyzelinas pabrango 1,9 proc. Per pastaruosius 12 mėn. visose lyginamose šalyse kainos sumažėjo 3,1–12,1 proc. Lenkijoje dyzelino vidutinė kaina šiuo metu siekia 1,37 Eur/l ir yra 0,03 Eur/l mažesnė nei Lietuvoje, o Estijoje ir Latvijoje dyzelino kaina atitinkamai sudaro 1,37 Eur/l ir 1,46 Eur/l. Tarp ES šalių didžiausios dyzelino vidutinės kainos yra Suomijoje, Airijoje ir Danijoje (1,66–1,71 Eur/l), mažiausios – Čekijoje, Maltoje ir Bulgarijoje (1,18–1,31 Eur/l). Mažesnės nei Lietuvoje dyzelino vidutinės kainos yra dešimtyje ES šalių.

Gegužės pirmojoje pusėje Lietuvoje didmeninė benzino kaina padidėjo 0,03 Eur/l, o dyzelino kaina padidėjo 0,02 Eur/l. Balandžio mėnesį didmeninės benzino ir dyzelino kainos mažėjo 0,08 Eur/l. Didmeninė benzino kaina kovą padidėjo 0,02 Eur/l, o didmeninė dyzelino kaina nukrito 0,09 Eur/l.

Žaliavinė nafta į Lietuvą balandžio mėnesį buvo importuojama iš JAV, Jungtinės Karalystės, Norvegijos ir Saudo Arabijos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

LEA: per savaitę benzinas šalyje pigo 0,1 proc., dyzelinas – 0,3 proc.

JP Redakcija

LEA: per savaitę benzinas brango 0,1 proc., dyzelinas – 0,2 proc.

JP Redakcija

Kaip saugiai gabenti degalus: 5 svarbiausi patarimai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads