17.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 liepos, 2024

LB: pirmąjį metų ketvirtį kredito unijų paskolų portfelis didėjo, bet skolinimo tempas mažėjo

AutoriuseltaFotofreepik.com

Šių metų pirmąjį ketvirtį kredito unijų sektorius uždirbo 0,6 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Ir nors suteiktos paskolos padidėjo, bet skolinimo tempas, palyginti su praėjusių metų ketvirtuoju ketvirčiu, sulėtėjo.

Kaip nurodo Lietuvos bankas (LB), 2024 m. pirmąjį ketvirtį kredito unijų sektorius uždirbo 4,8 mln. Eur. pelno. Taip pat padidėjo ir rizikingesnėms grupėms priskirtų paskolų apimtis, daugėjo ir  vėluojamų grąžinti ir didesnės rizikos paskolų.

„Tam įtakos turi sulėtėjusi ekonominė veikla, pakilusios paskolų palūkanų normos ir su geopolitiniais veiksniais susiję iššūkiai. Šiomis sąlygomis tinkamas kredito rizikos valdymo užtikrinimas ir kapitalo stiprinimas ir toliau yra aktualus“, – sako Lietuvos banko Bankų ir draudimo priežiūros departamento direktorė Renata Bagdonienė.

LB duomenimis, balandžio 1 d. kredito unijos savo nariams ir asocijuotiesiems nariams buvo suteikusios 1 081,6 mln. Eur. paskolų, iš jų didžiąją dalį (736,8 mln. Eur.) sudarė paskolos fiziniams asmenims. Nuo metų pradžios suteiktų paskolų grynoji vertė padidėjo 17,3 mln. Eur., arba 1,6 proc.

Apžvelgiamu laikotarpiu rizikingesnėms grupėms (IV ir V) priskiriamos paskolos sudarė 12,8 proc. viso paskolų portfelio (2023 m. gruodžio 31 d., audituotais duomenimis, – 11,8 proc.). Ilgiau kaip 60 dienų vėluojamų grąžinti paskolų apimtis padidėjo nuo 24,5 mln. iki 38,2 mln. Eur., o jų dalis – nuo 2,3 iki 3,5 proc.

2024 m. pirmąjį ketvirtį kredito unijų sektoriaus turtas išaugo 1,5 proc. ir balandžio 1 d. sudarė 1427,7 mln. Eur, arba 2,3 proc. bankų sektoriaus turto. Kredito unijų turtas išaugo dėl padidėjusių terminuotųjų indėlių ir teigiamų nuosavo kapitalo pokyčių.

Pirmąjį ketvirtį kredito unijos uždirbo 23 proc. daugiau grynųjų palūkanų pajamų. Tam turėjo įtakos reikšmingai pakilusi finansavimosi išteklių kaina – palūkanų pajamų augimo tempas buvo panašaus lygio kaip prieš metus, tačiau palūkanų išlaidos per metus labai padidėjo: nuo 4,4 mln. Eur. (2023 m. balandžio 1 d.) iki 8,9 mln. Eur. (2024 m. balandžio 1 d.).

2024 m. balandžio 1 d. finansines ir priežiūrai skirtas ataskaitas Lietuvos bankui pateikė 59 kredito unijos, vienijusios 166,5 tūkst. narių. Be pagrindinės buveinės, kredito unijos paslaugas teikė dar 76 struktūriniuose padaliniuose.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Citadele“ bankas: vidutinė būsto paskolos įmoka pirmąjį pusmetį sumažėjo beveik dešimtadaliu

confident-noyce

Būsto paskolos kaina: kas ją lemia ir kas priklauso nuo paties žmogaus

confident-noyce

Pinigus skolinti su notaru ar be?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau