Lauras Jagminas: „Nebijokime pokyčių“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
L. Jagminas.

Spalio 11 d. vyksiančiuose Seimo rinkimuose pirmą kartą dalyvaus 37-erių metų Panevėžio rajono gyventojams pažįstamas Lauras Jagminas. Į politiką pasinėręs ir Panevėžio miesto merui patarinėjęs L. Jagminas nebijo pokyčių ir tiki, kad Lietuvos parlamentas pagaliau pribrendo kartų kaitai. Su Aukštaitijos rinkimų apygardoje save išsikėlusiu L. Jagminu kalbamės apie rinkimus, politikos pasirinkimą ir vertybes.

– Laurai, dar visai neseniai priklausei valdančiajai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Ir palikai šią partija. Juk galėjai dalyvauti rinkimuose su LVŽS. Kodėl nusprendei į Seimą kandidatuoti kaip nepriklausomas kandidatas?

– Politika domėjausi ir kryptingai dirbau link to tikslo jau seniai. Sekdavau Seimo, Vyriausybės priimamus bei vykdomus sprendimus. Analizuodavau alternatyvas bei opozicijos pasiūlymus. Ko pasigesdavau ir šiai dienai vis dar pasigendu Seime – jaunų, kompetentingų, žingeidžių ir norinčių dirbti žmonių. Panevėžio LVŽS skyriaus pirmininkas atitiko šiuos mano išsikeltus kriterijus, tad nusprendžiau prisijungti prie jų. Bendradarbiavimas bei atliekami darbai vyko sklandžiai. Prasidėjus artėjančių Seimo rinkimų kampanijai tikėjau, kad pagaliau ateina atsinaujinimas į Seimą.

Buvau skyriaus pirmininkui užsiminęs, kad Panevėžio rajone turiu stiprų žmonių palaikymą bei tikėjimą manimi, kaip galinčiu atstovauti jų interesams. Tikėjausi, kad man bus pasiūlyta vienmandatė apygarda ar bent jau atitinkama vieta daugiamandatiniame sąraše. Tačiau LVŽS sąraše sulaukiau vietos virš 100-uko, o pažiūrėjus į sąrašo priekį supratau, kad partijoje pokyčiais nekvepia.

Todėl nusprendžiau išstoti iš LVŽS ir išsikelti save nepriklausomu kandidatu. Būdamas nepriklausomas, tikiu galėsiu tinkamiau atstovauti savo rinkėjams. Ar dažnai teko jums matyti, kad Seime, tarkim, vienos frakcijos nariai keltų alternatyvius pasiūlymus, diskutuotų, siūlytų tobulintinas vietas bei balsuotų skirtingai? Matydamas tokį vaizdą, supranti, kad tavo nuomonės niekas neklauso, nes reikalingas tik techninis pritarimas ar nepritarimas.

L. Jagminas.

– Kodėl apskritai pasirinkai politiką?

– Domėjimasis politika, mano nuomone, neprasideda tik tada, kada tu prisijungi prie kažkurios politinės jėgos ir dalyvauji jau politinėje kampanijoje bei rinkimuose. Politika yra svarbi bei neatsiejama mūsų valstybės gyvenimo dalis.

Mes praktiškai kiekvienas dalyvaujame politikoje, vieni – mažiau, kiti – daugiau, vieni apie tai deklaruoja garsiai, kiti dalyvauja joje net manydami, kad visiškai nedalyvauja. Aš pats politika pradėjau domėtis dar mokykloje, kai buvau išrinktas į mokyklos parlamentą. Jau tada teko atstovauti mokinių interesams ir juos ginti. Vėliau aktyviai dalyvavau studentų bendruomenės gyvenime. Kitas etapas – darbinė patirtis bei bendravimas su įvairiais žmonėmis. Šiuo metu ruošiuosi naujam etapui.

– Naujas etapas – tai rinkimai į Seimą. Kuo esi išskirtinis?

– Išskirtinis, manau, tuo, kad turiu sukaupęs įvairios patirties. Turiu ekonomikos magistro laipsnį. Didžiąją karjeros dalį dirbau bankininkystės srityje. Keletą metų dirbau ir rinkos analitiku žemės ūkio srityje. Visa ši darbinė patirtis leido man bendrauti su įvairių sluoksnių žmonėmis (švietimo, medicinos, viešojo sektoriaus, kultūros srities darbuotojais, darbininkais, verslininkais, ūkininkais ir kt.) bei įsiklausyti į jų išsakomas problemas, pastabas, pasiūlymus.

L. Jagminas ir Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

Pastaruoju metu patarinėjau Panevėžio miesto merui, todėl buvo galimybė dar arčiau prisiliesti prie miesto ir regiono žmonių problemų.

Mano politinės kampanijos šūkis „Nebijokime pokyčių“ simbolizuoja, kad atėjo metas iš tiesų nebijoti pasikeitimų. O Seime, mano nuomone, ypač reikia pokyčių. Žvelgdami į šių dienų Seimą pasigendame konstruktyvaus pozicijos ir opozicijos bendradarbiavimo. Vietoje to matome asmeninių konfliktų vystymą, kai asmeninės ambicijos yra iškeliamos aukščiau už visuomenės interesus.

Mano nuomone, tą gali pakeisti tik nepriklausomi kandidatai. Dažnai girdime visuomenėje mintis, kad vienas žmogus nieko nepakeis, bet kuo daugiau nepriklausomų kandidatų patektų į Seimą iš vienmandačių apygardų – tuo greičiau ateitų ir pokyčiai į Seimą.

L. Jagmino politinės veiklos pagrindinės orientacinės kryptys:

 

Į dirbančią bei vaikų gerovę kuriančią šeimą;

 

Į kokybišką švietimą, užtikrinantį ateitį moksleiviams;

 

Į jaunimo verslumo skatinimą; Į darnią regionų plėtrą;

 

Į aukštą pridėtinę vertę generuojantį bei darbo vietas kuriantį verslą;

 

Į atsakingą, tvarų ir konkurencingą žemės ūkį;

 

Į žaliąją energetiką bei aplinkosaugą;

 

Į vietos bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimo, o ne konkuravimo skatinimą.

 Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lauro Jagmino rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/02

1 komentarai

Kęstutis Lukoševičius, Panevėžio m. Tarybos LVŽS frakcijos p-kas 2020-08-02 16:08 at 16:08

Politiko patirtis yra ne dalyvavimas rinkimuose, o dalyvavimas politinėje veikloje Taryboje, partijoje ar komitete, priimant išdiskutuotus, demokratiškus sprendimus, tinkamai atstovaujančius rinkiminei programai ir rinkėjams, kurie suteikė mandatą. Valdžia suteikia daug galimybių, bet jos siekimas parodo politiko brandą. Domėjimasis politika „nuo sofos“ dar nereiškia politinės patirties.
Iškilus į politiką vienos partijos ar komiteto sąraše, siekiant valdžios, kaip tik iškyla politikui būdingos vertybės: komandinis darbas, atsakomybė prieš rinkėjus, atsakomybė prieš kolegas, galų gale politinė atsakomybė. Ar mes šių vertybių paisome? Tokie, prieš rinkimus keliaujantys politikai vadinami … politiniais turistais …
Seimo rinkimai ateina ir praeis. Klausimas kaip dėliosis politinė dėlionė po seimo rinkimų Panevėžio m. Taryboje? Ar tik, Laurui, nepaskolins komitetas tarybos nario naujai frakcijai?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vadovauti LSDP kol kas siūlomi V. Blinkevičiūtė, O. Leiputė, M. Sinkevičius ir J. Olekas

confident-noyce

Kolegų atsisakymą konkuruoti G. Landsbergis vadina didele atsakomybe jam

confident-noyce

Panevėžio miesto ir rajono konservatoriai į partijos lyderius siūlė skirtingus kandidatus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau