6.3 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Laukiant grįžimo į klases, nerimą kelia prasta vaikų emocinė sveikata: psichologai pastebi išaugusį krūvį

AutoriusReda Gilytė, Kristina Karlonė (LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt)FotoRimvydas ANČEREVIČIUS, BNS

Laisvinant prekybą, maitinimo veiklą ir pramogas, daugelis moksleivių mokysis nuotoliniu būdu. Premjerės teigimu, abiturientams grįžus į mokyklas, bus galima svarstyti apie penktokus–aštuntokus. Nerimą kelia ir prasta vaikų emocinė sveikata.

Kol kas pradinukams einant į mokyklą jokių testų nereikia. Kai mokykla atvėrė klases jauniausiems moksleiviams, Kaunas dar buvo tarp savivaldybių, kuriose epideminė situacija gera. Dabar Kaunas jau pateko į vadinamąją juodąją zoną. Vadinasi, pradinukai į klases gali grįžti tik atlikę kaupinių testą, kitaip vėl tektų mokytis nuotoliniu būdu. Savivaldybės atstovai sako jau anksčiau buvo pradėję ruoštis kaupinių testavimui, todėl didelės problemos neturėtų kilti.

„Nuomonių buvo įvairių, pasipriešinimo sulaukėme nemažai, bet iš esmės rezultatai parodė, kad sutiktų testuotis per 60 procentų besiugdančių vaikų šeimų ūkių“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak švietimo ministrės, gyvai jau mokosi apie 70 tūkst. pradinukų. Nuo gegužės 3-iosios į klases grįžta abiturientai, paskiepyta beveik pusė jų. Tačiau ar į mokyklų suolus dar iki mokslų metų pabaigos spės sugrįžti ir 5-11 klasių mokiniai, ministrė tiksliai negalėjo atsakyti.

„Tikiu, kad rugsėjo 1-ą visi susitiksime klasėse. Žinoma, tai labai priklauso nuo mūsų vakcinacijos, nuo mūsų pačių noro vakcinuotis, taip pat testavimosi galimybių, testavimosi tempų“, – sakė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

J. Šiugždinienė.

Dviejuose Vilniaus darželiuose trečiadienį atlikti pirmieji aplinkos paviršiaus tyrimai. Sveikatos biuro specialistai nuo vaikų lovų kraštų, stalo, rankenų ėmė tepinius ir tyrė, ar ant jų nėra koronaviruso pėdsakų. Viename darželyje aptikus viruso koncentracijos, nustatyti trys besimptomiai atvejai. Šis Lietuvos mokslininkų išradimas tikimasi bus atliekamas ir mokyklose.

„Tikrai planuojame, tos mokyklos, kurios, nes jos jau šiandien veikia griežtu klasių izoliavimo principu ir jeigu tikrai tai bus išlaikoma, bandysime tą testavimo procesą vykdyti ir tose mokyklose, kur tas klasių izoliavimo principas yra išlaikomas ir testavimą atliksime būtent testuodami vidaus paviršius“, – sako Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Mokinių atstovai teigia, kad dauguma sutiktų ir testuotis, ir skiepytis, kad tik dar galėtų grįžti į klases nors mėnesiui. Vaikai ištisus mėnesius mokydamiesi nuotoliniu būdu yra pervargę, dėl to prastėja ir jų žinios, teigia psichiatrai.

„Jau ir dabar daug kas kreipiasi. Psichologai ir gydytojai psichiatrai dirba ir tas krūvis tikrai juntamas, kad yra žymiai daugiau besikreipiančiųjų. Nėjimas į mokyklą trikdo jų bendravimo socialinę raidą, jie žymiai mažiau gali bendrauti, susitikti, taip pat tokį savarankiškumą mažesniems vaikams trikdo“, – aiškina vaikų psichiatrė Goda Bačienė.

Apklausa parodė, kad į mokyklas norėtų grįžti apie 70 procentų mokinių, likę teigia, kad jau įpratę mokytis namuose.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Bilotaitė: narkotikų prevencijos mokyklose projektas rodo teigiamus rezultatus

confident-noyce

Kijevo regione atstatyta 130 nuo karo nukentėjusių mokyklų

confident-noyce

Seime – iniciatyvos leisti sudaryti klases nesant minimaliam mokinių skaičiui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau