14.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 rugpjūčio, 2021

Latvijoje – panevėžietės G. Kildišienės laimės paieškos ir keisti manevrai

G. Kildišienė.
G. Kildišienė.

Latvijoje laimės ieško ne tik šimtai Lietuvos verslininkų, kasmet ten steigiantys naujas savo bendroves, bet ir buvusi Lietuvos Seimo narė, valstiečių vedlio Ramūno Karbauskio bendražygė Greta Kildišienė. Ji čia įsteigė bendrovę, kuri planuoja užsiimti prekyba drabužiais.

Tiesa, ir ten ji neapsieina be keistų manevrų – vos įsteigusi ir užregistravusi bendrovę G. Kildišienė greitai visas akcijas pardavė verslo partneriui, kuris yra taip pat iš Lietuvos. Kaip jiems seksis plėtoti verslą, ar jie tikrai tai darys kartu ir ar tai ne dar kokios nors kitos veiklos priedanga – nežinia. Mat bendras G. Kildišienės ir jos partnerio projektas – dar visai žalias.

Įsteigė ir pasitraukė į šešėlį

Vienas iš pagrindinių verslų, kuriuo G. Kildišienė su mama Vladislava Mikalauskiene bandė užsiimti dar prieš atsidurdama didžiojoje politikoje, – prekyba drabužiais. Pati G. Kildišienė dar šiemet Vilniaus kolegijoje įgijo aprangos technologijų ir verslo išsilavinimą.

Tačiau kuo buvusi Seimo narė užsiima dabar ir koks yra jos pagrindinis pragyvenimo šaltinis, taip ir lieka neaišku. Bet kokiu atveju panašu, kad G. Kildišienė nesėdi rankų sudėjusi, o jos žvilgsnis nukrypo į užsienį. Tiesa, netolimą – į Latviją. Ten kasmet naujas įmones steigia ir registruoja šimtai lietuvių, o šiemet viena iš jų – G. Kildišienė. Jos įsteigta bendrovė vadinasi „Mikala“.

Gali būti, kad pavadinimas susijęs su buvusios politikės mergautine pavarde – Mikalauskaitė. Bendrovė registruota tik šių metų lapkričio 2 d., o jos įstatinis kapitalas buvo 2800 eurų. Nurodyta veikla, kuria bendrovė planuoja užsiimti, – mažmeninė prekyba apranga specializuotose parduotuvėse. Tačiau labai greitai G. Kildišienė akcijas pardavė Modestui Jalonskiui, kuris dabar yra ir vienintelis asmuo bendrovės valdyboje.

Šiam verslininkui Lietuvoje priklauso Kaune taip pat tik šiemet registruota UAB „Marių pramogos“, kuri užsiima pramogų ir poilsio organizavimu.

G. Kildišienės knyga „Atvirai“.

Išorė atrodo kukliai

Įdomu, kad M. Jalonskis baigė tą pačią Panevėžio „Šaltinio“ progimnaziją kaip ir G. Kildišienė – tačiau pora metų vėliau nei buvusi politikė. Panašu, kad G. Kildišienė pasitiki žmonėmis iš to savo gyvenimo laikotarpio. Jos klasiokas Deividas Labanavičius vadovauja valstiečių Panevėžio skyriui, kurį buvusi jo vadovė G .Kildišienė yra oficialiai palikusi.

Nežinia, kokie bus „Mikalos“ pajėgumai ir verslo apimtis, tačiau dabar jos verslo startas atrodo gana kukliai. Bendrovė registruota Rygos centre esančiame daugiabučiame pastate. Vienuose jo butuose gyvena privatūs fiziniai asmenys, kituose registruotos įvairios firmos, nurodančios itin įvairią savo veiklą.

Jų čia yra per dvidešimt, o kai kuriuose butuose jų registruota po keletą. Taigi, tame bute, kuris nurodytas ir kaip oficialus „Mikalos“ adresas, registruotos dar šešios bendrovės.

Negali be įvairių paslapčių

Po griausmingo neaiškių ryšių su R. Karbauskiu skandalo palikusi Seimą, partiją ir galiausiai politiką, G. Kildišienė stengiasi visiškai neišnykti bent iš viešosios erdvės, taip vis paskatindama spėliones, kad galbūt vis dar planuoja ateityje grįžti į didžiąją politiką.

G. Kildišienė ir R. Karbauskis.

Paskutinė viešai žinoma jos veikla – „autobiografinė“ knyga „Atvirai“, išleista net 30 tūkst. tiražu. Nors ji platinama ir per didžiuosius prekybos tinklus ir sulaukė didelio dėmesio ir reklamos, tačiau perkama prastai. Tuo tarpu jos leidybos išlaidos turėjo būti didelės. Įvairių ekspertų vertinimu, jos turėjo sudaryti 60-90 tūkst. eurų.

Kiek iš tiesų kainavo ši knyga, iš kur tos lėšos ir kas ją spausdino, G. Kildišienė slepia, teigdama, kad tai „komercinė paslaptis“. Knygoje nurodoma tik tiek, kad ją išleido UAB „Amatas“, – buvusi „Greta Gretos“, kurioje veiklą G. Kildišienė vykdė kartu su savo motina V. Mikalauskiene.

Šiemet ši pavadinimą pakeitusi bendrovė taip pat per metus savo įstatinį kapitalą padidino 22 tūkst. eurų. Kokia spaustuvė spausdino G. Kildišienės knygą, nenurodoma. Šie neaiškumai vėl paskatino kalbas, kad G. Kildišienė ir čia galėjo neapsieiti be savo globėjo R. Karbauskio pagalbos. Jis taip pat garsėja savo leidybiniais užmojais.

Pavyzdžiui, reklaminis leidinys „Naisių žemė“, kuriame reklamuojamas R. Karbauskis ir jo veikla, leidžiamas net 200 tūkst. egzempliorių tiražu. Tiesa, pats R. Karbauskis taip pat slepia, kiek tai kainuoja ir iš kur tie pinigai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sektorinis bendradarbiavimas padeda Panevėžio regiono įmonėms ir sutaupyti, ir didinti eksportą

confident-noyce

Lengvinama administracinė našta komandiruojant darbuotojus

confident-noyce

Verslas su nerimu laukia rudens, naują karantiną atlaikytų ne visi

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau