11.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 spalio, 2023

LAT paliko galioti baudas byloje dėl piktnaudžiavimo „Sodros“ IT pirkimuose

AutoriusbnsFotobns

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) neskundžiama nutartimi paliko galioti baudas už piktnaudžiavimą kaltais pripažintiems buvusiems bendrovės „Alna“ vadovams ir buvusiems „Sodros“ darbuotojams, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi ikiteisminį tyrimą šioje byloje.

Kasacinis teismas atmetė vieno iš nuteistųjų skundą ir paliko galioti nuosprendį, pagal kurį nuteistieji turi sumokėti 11,3 – 14,9 tūkst. eurų baudas bei atlyginti „Sodrai“ daugiau nei 14 tūkst. eurų žalą.

Bylos duomenimis, buvęs „Sodros“ skyriaus vedėjas Dainius Kumpis, veikdamas kartu su suinteresuotais asmenimis – informacinių sprendimų bendrovės „Alna Business Solutions“ tuometiniu vadovu Tomu Milakniu, padėjusiu organizuoti neteisėtus veiksmus, ir šios bendrovės darbuotoju Dariumi Zieziu, padėjusiu organizuoti ir derinti planuojamų viešųjų pirkimų sąlygas, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 metų pradžioje dėl 2015–2016 metais „Sodros“ vykdytų viešųjų pirkimų, įtarus, kad su būsimais pirkimų dalyviais viešųjų pirkimų sąlygos derinamos taip, kad pirkimus laimėtų viena konkreti įmonė.

Buvo siekiama, kad „Sodros“ organizuojamus didelės vertės viešuosius pirkimus dėl programinės įrangos licencijų ir jų 12 mėnesių gamintojo techniniu aptarnavimu, taip pat finansų valdymo sistemos priežiūros ir vystymo paslaugų pirkimą laimėtų proteguojamos bendrovės.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai vasarį D. Kumpiui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą. Įskaičius sulaikyme praleistą laiką, jam paskirta galutinė 14,9 tūkst. eurų bauda.

T. Milakniui buvo paskirta 14,3 tūkst. eurų bauda, D. Zieziui – 11,3 tūkst. eurų bauda.

Nuteistieji ir jų advokatai nuosprendį apskundė, prašydami išteisinimo, tačiau apeliacinės instancijos teismas tų pačių metų spalį šio prašymo netenkino.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Epidemiologės L. Ašoklienės byloje apklausti liudytojai, ruošiamasi kaltinamųjų apklausai

confident-noyce

Byloje dėl šūvio į prekybos centro apsaugininką nukentėjusysis nepasirodė, teismo posėdis neįvyko

confident-noyce

Į ES Teisingumo Teismo teisėjus pretenduoja du kandidatai, generalinius advokatus – keturi

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau