Lapkričio 24-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono mokyklų saugumas ir sutartis su Ukraina

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Tėvynės“ laikraštis rajone tikrai yra skaitomas. Jį skaito ir gyventojai, ir mūsų bibliotekos lankytojai. Dėkojame, kad taip gražiai ir operatyviai perteikiate rajono žinias ir naujienas. Džiugu, kad laikraštyje užtenka vietos viskam: žinioms, reklamai, skelbimams, mūsų krašto žmonėms, bendruomenėms. „Tėvynė“ noriai skaitoma visų“, - Panevėžio rajono Perekšlių bibliotekininkė Danutė Kelpšaitė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, lapkričio 24 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius pasirašė ketinimų bendradarbiauti protokolą su Ukrainos Poltavos regionine administracija. Protokolo pagrindas – numatoma kurti bei plėtoti abipusius bendradarbiavimo ryšius kultūros ir turizmo srityse. „Prisidėti ir skatinti bendradarbiavimą tarp Panevėžio rajone ir Poltavos regione veikiančių kultūros, turizmo ir meno įstaigų. Tai būtų meno kolektyvų ir grupių mainai, dalyvavimas kultūros, turizmo mugėse, parodose, bendruose projektuose ir kituose renginiuose bei veiklose. Be to, keisimės informacija, gerąja patirtimi bei vystysime, organizuosime ir įgyvensime bendras idėjas kultūros bei turizmo srityse“, – aiškino Panevėžio rajono meras A. Pocius.

Aukštaitijos liaudiškos muzikos mėgėjai nekeičia tradicijų, tad atėjus rudeniui muzikantai susitinka  regiono šventėje-varžytuvėse „Kapelmaušis“. Taip įvyko ir šiemet. Lapkričio 18-ąją visi susibūrė į didžiąją kapelų šventę, vykusią „Kalnapilio“ arenoje. Anot organizatorių, tai – „šauniausių mūsų krašto kapelų, įdomių svečių ir mielos, draugiškos publikos pasimatymas“. Šiais metais geriausio kolektyvo laurus nuskynė ir didįjį prizą laimėjo Krekenavos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Be cvieka“, kuriai vadovauja Rimas Medišauskas. Pažintis su R. Medišausku – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Panevėžio rajono mokyklų vadovai teigia, kad vaizdo kameros dažnai padeda rasti kaltuosius, neretai vaizdo įrašais pasinaudoja ir policijos pareigūnai, visgi nuo nemalonių įvykių jos nevisiškai apsaugo. Smilgių gimnazijoje vaizdo stebėjimo kameros pradėtos įrenginėti nuo 2008 metų, prieš ketverius metus atnaujinta jų programa. Šiuo metu mokykloje įrengta 13 vaizdo stebėjimo kamerų, dvi iš jų – pastato išorėje: viena nukreipta į stadioną, kita – į autobuso stovėjimo aikštelę. Dėl vaikų saugumo dar keturios vaizdo stebėjimo kameros įrengtos ir vaikus vežančiuose autobusuose.

Esame pripratę prie vargonų skambesio bažnyčioje ar bažnyčios choro giedamų giesmių. Bažnyčioje muzika padeda labiau įsigilinti į šv. Mišių paslaptį, o tą padaryti Paįstrio Švč. Mergelės Marijos globos bažnyčioje padeda vargonininkė Dalia Mickevičiūtė-Garbačauskienė. „Vargonai man tai paveldėjimas, prigimtis ir pašaukimas eiti savo senelio vargonininko Jokūbo Norvilo pėdomis. Šioje bažnytėlėje jis vargonavo savo paskutiniaisiais gyvenimo metais. Būdama visai mažutė žavėjausi senelio vargonavimu, mamos giedojimu. Būdama šešerių, pakviesta Paįstrio bažnyčios klebono Benedikto Pranciškaus Tamulionio, pradėjau groti vargonais. Pirmoji giesmė – Lurdo giesmė (Dangaus Karaliene, Marija meili)“, – „Tėvynei“ pasakojo D. M. Garbačauskienė.

Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra „Litfood“ kvietė į konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris 2023“ apdovanojimus. Renginyje buvo įvertinti ir apdovanoti bendruomeninėje veikloje labiausiai pasižymėję, išskirtinius darbus nuveikę bei įkvėpimu savo krašto bendruomenei tapę asmenys. Dvi nominacijas pelnė ir Panevėžio rajono savanorės: raguvė Kotryna Juškaitė ir velžietė Angelė  Vilčinskienė.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kovo 1-osios „Tėvynėje“: šiukšlės Piniavoje ir ekologiškas maitinimas darželiuose

confident-noyce

Vasario 23-iosios „Tėvynėje“: modernus vaikų darželis Molainiuose ir sumažėjusios šilumos kainos

confident-noyce

Vasario 15-osios „Tėvynėje“: virvės traukimo čempionatas ir moksleivių pietų kaina Panevėžio rajono mokyklose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau