Laisvės gynėjų dienos minėjimas Panevėžyje

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Panevėžyje

Sausio 13 d. Laisvės gynėjų diena bus minima ir Panevėžyje.

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia vėl prisiminti ir pagerbti tuos, kurie 1991 m. kovojo už mūsų šalies laisvę.

Sausio 13 d. 8 val. kviečiame įsitraukti į tradicinę Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimo nusikaltimams įvertinti organizuojamą pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ – 10 minučių užgesinti šviesą patalpose ir languose uždegti atminties žvakutes. Akcijoje dalyvaus ir Savivaldybė.

BIC

12 val. Laisvės a., prie Savivaldybės – iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija.

13 val. kino centre „Garsas“ – specialus nemokamas kino seansas. Dokumentinis filmas „Nematomas frontas“ (Rusija, JAV, Latvija, Estija, Lietuva). Nematomas frontas – taip sovietų valdžios karo pajėgos vadino vyrų būrius, 1944-1953 m. susibūrusius į pasipriešinimo judėjimą ir kovojusius prieš Sovietų Sąjungą. Režisierių Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filme partizanų istorijos faktai perteikiami pasitelkiant atvirus liudininkų ir amžininkų pasakojimus, poetinę atmosferą, ištraukas iš partizanų lyderio Juozo Lukšos dienoraščių. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia archyviniai kadrai. Šilumos ir asmeniškumo suteikia fatališka Juozo Lukšos ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija.

17.30 val. Sausio 13-osios skvere – literatūrinė-muzikinė kompozicija prie laužo „Apgink laisvę“. Dalyvauja aktoriai A. Kėleris, V. Kupšys, Muzikos mokyklos jungtinis merginų ir jaunuolių choras, jungtiniai chorai „Aukštaitis“, „Atgaiva“, „Čiūto“, „Likimai“, „Senoliai“. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai vaišins koše ir arbata.

Savivaldybė kviečia dalyvauti ir antrą kartą Lietuvoje rengiamoje akcijoje „Neužmirštuolė“ – įsisegti popierinį konkrečios formos simbolį – Neužmirštuolės žiedą, taip parodant pagarbą kovotojams už laisvę, o kartu – jog kovotojai nepamiršti ir šiandien. Iniciatyvą lydės šūkis „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“. Akcijos ženkliuką galite parsisiųsti iš interneto tinklapio www.neuzmirsk.lt.

Šios įsimintinos datos renginius rasite čia.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.