Laisvės gynėjų dieną minėjo ir Panevėžys

Laisvės gynėjų dieną minėjo ir Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonės, švietimo įstaigos 8 val. prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir uždegė atminties žvakutes. 12 val. prie Savivaldybės iškilmingai iškelta šalies vėliava.           

„Praėjo jau 24 metai nuo tada, kai beginkliai žmonės įrodė, kad tiesa, tautos vienybė ir valia yra stipresnė už galingiausio tanko vikšrus. Jau beveik ketvirtį amžiaus sausio 13-ąją minime Laisvės gynėjų dieną. Pagerbiame tuos, kas paaukojo gyvybes už Lietuvą, jos laisvę ir nepriklausomybę. Prisimename tūkstančius tų, kurie, pamiršę asmeninius interesus, šeimų saugumą, susikibo rankomis, surėmė pečius ir stojo prieš automatų vamzdžius, karo mašinas. Tūkstančiai širdžių troško vieno tikslo – Laisvės, tūkstančiai lūpų kartojo vieną žodį – Lietuva. Tada su Dievo pagalba Laisvę iškovojome“, – susirinkusiesiems kalbėjo meras Vitalijus Satkevičius.

Laisvės gynėjų dienos renginiai mieste tęsiasi: 13 val. kino centre „Garsas“ rodytas nemokamas kino seansas – dokumentinis filmas „Nematomas frontas“, 16 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks minėjimas „13 priežasčių prisiminti“, 16 val. Šv. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios, o 17.30 val. Sausio 13-osios skvere organizuojamas minėjimas – literatūrinė-muzikinė kompozicija prie laužo „Apgink laisvę“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.