Laisvai Lietuvai – ir panevėžiečių oreivių skrydžiai su gėlėmis papildyta

Laisvai Lietuvai – ir panevėžiečių oreivių skrydžiai su gėlėmis papildyta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, J. Stacevičiaus (LRT.LT) nuotr.

B. Zaronskis.

Kaip ir prieš 30 metų, taip ir šiandien iš Panevėžio aeroklubo kils lėktuvai ir barstys gėles. Taip Panevėžio aeroklubas paminės Baltijos kelio 30-metį.

Glėbius iš dangaus į rankas ir po kojomis besileidžiančias įvairiaspalves gėlės, perrištas tautinėmis juostelėmis – tokį vaizdą Baltijos kelyje stovėję žmonės pamena iki šiol. Šiandien „Laisvai Lietuvai“ dangus vėl siųs gėles.

BIC

Lauks gėlių

Panevėžio aeroklubas vadovas Bronius Zaronskis naujienų portalui JP pasakojo, kad gėlių lauks šiandien nuo 13 val. iki 16 val.

„Gėles panevėžiečiai gali nešti į aeroklubą Stetiškėse. Suneštas gėles barstyti iš dangaus pradėsime 16.30 val. Skrydžių bus ne vienas. Pirmieji bus 16.30 val. Po to į dangų kilsime ir 17 val., ir 17.30 val. Planuojame, kad skraidys apie 30 lėktuvų. Oreiviai bus iš Vilniaus, Kupiškio, Biržų, Panevėžio. Visi lėktuvai kils iš savo miestų oro uostų“, – pasakojo B. Zaronskis ir pristatė, kas skraidins gėles iš Panevėžio aeroklubo aerodromo:

„Planuoja skristi Virginijus Veilentas, Juozas Rimkevičius, Vytautas Tiškevičius. Tikslus gėles barstančių lakūnų skaičius paaiškės vėliau – prieš skrydžius. Jų gali būti ir daugiau. Pilni žiedų lėktuvai iš Stetiškių planuoja skristi dviem kryptimis – į Vilniaus ir į Bauskės pusę.“

Mini Baltijos kelią 30-metį

Baltijos kelio 30-metį Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai įprasmino savo augintomis gėlėmis.

Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos skyriuose pražydo kardeliai – Baltijos kelio simboliu inspekciją papuošė patys darbuotojai, atnešę savo gėlynuose augintus kardelius ir taip pamini Baltijos kelio 30-metį.

Panevėžio AVMI viršininkas Aldas Skvarnavičius naujienų portalui JP sakė, kad inspekcijos darbuotojai – iniciatyvus ir pilietiški.

„Daugumai mūsų darbuotojų Baltijos kelias žinomas ne iš istorijos vadovėlių – jie stovėjo susikibę rankomis šiame vienybės kelyje, todėl ir paminėti neeilinę istorijos sukaktį norėjosi šiltai, jaukiai bei prasmingai. Tai pilietinė iniciatyva, prie kurios darbuotojai prisijungė nuoširdžiai“, – teigė Panevėžio AVMI viršininkas A. Skvarnavičius.

Inspekcijos darbuotojų atnešti kardeliai nuvežti į Panevėžio aeroklubą Stetiškėse, iš kurio prieš 30 metų į orą kilo lėktuvai filmuoti gyvosios grandinės.

 Faktas

Baltijos kelias – 650 km ilgio rankomis susikibusių žmonių grandinė. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibo 1989 m. rugpjūčio 23 d. minėdami Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusio Molotovo–Ribentropo pakto 50-ąsias metines.

Spėjama, kad iš viso kelyje stovėjo apie 2–2,5 mln. žmonių, iš jų apie 1 mln. – iš Lietuvos.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos ir išreikšdami norą būti laisvi.

2009 m. UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.