Laiku suskubkite, kad prostatitas netaptų onkologine liga

AutoriusJP
FotoFREEPIK.COM


Vyriškų urologinių ligų yra tikrai nemažai. Vienos jų itin pavojingos, kitos ne taip, bet kiekvieną jų būtina gydyti kuo skubiau. Pavojingu laikomas ir prostatitas. Nors neišsigąskite, jis šiomis dienomis yra efektyviai sprendžiama problema. Kiekvienam vyrui svarbu sunerimti, kai tik pasireiškia dažnas bei skausmingas šlapinimasis ar skausmas ejakuliacijos metu, šlapimo pūslėje, aplink sėklides, varpą ir / arba išangę arba yra jaučiamas lėtinis skausmas dubens srityje. Esant bet kuriai indikacijai būtina keliauti vizitui pas urologą.

Prostatitu yra laikomas prostatos uždegimas. Jis gali būti tiek ūmus, tiek ir lėtinis. Pastarasis dar yra skirstomas į lėtinį bakterinį ir lėtinį nebakterinį prostatitą. Ši liga pasitaiko daugumai vyrų (remiantis Pasaulio sveikatos duomenimis, šia liga serga apie 10 proc. visų pasaulio vyrų) ir yra itin nemaloni. Kiekviena liga, susijusi su uždegimu yra sunkiai pakeliama bei jas yra sunku išgydyti. Tik svarbu kuo anksčiau suskubti, nes tikrai nei vienas vyras nenori, kad lėtinis prostatitas taptų onkologine liga. Savaime suprantama, kad tokio tipo susirgimai yra nemalonūs, todėl net kalbėti apie tai yra vengiama. Dėl šių priežasčių dažniausiai vyrai vengia vizitų pas urologus.

Taigi tuomet, kai prostatos liaukos, vyrams, esančios tiesiai po šlapimo pūsle, patinsta ir atsiranda uždegimas, gydytojas diagnozuoja prostatitą. Jokiu būdu nesistenkite užsiimti savigyda, kad nekiltų dar didesnių keblumų. Juk būtent ta patinusi ir uždegimą turinti liauka ir gamina skystį (spermą), kuris perneša spermą. Esant prostatitui iš karto pajusite skausmingą arba sunkų šlapinimąsi. Kitiems jis dar gali pasijusti simptomais, panašiais į gripą bei skausmu kirkšnyje, dubens srityje arba lytiniuose organuose.

Vieniems viskas gali prasidėti staiga, o kiti simptomus pajaučia tik palaipsniui ir vis stiprėjančius. Retais atvejais prostatitas gali greitai pagerėti savaime. Dažniausiai prireikia gydymo. Jį gali paskirti tik šioje srityje besispecializuojantis gydytojas. Kaip jau kartą raginome, darkart primename, kad jokiu būdu neuždelskite, jog ši liga netaptų lėtine ir vėliau netektų pergyventi dėl onkologinės ligos pasekmių.

Prostatitas nesirengia savo draugų pagal amžių. Jis nustatomas tiek ir pusamžiams, tiek ir žymiai jaunesniems vyrams.

Kodėl Jums gali atsirasti prostatitas?

Priežastis nustatyti dažniausiai nėra lengva, bet visgi esmė tokia, jog tam tikri dalykai gali padidinti bakterinės infekcijos riziką. Tai gali tapti tiek infekcija po lytinių santykių, kateterio, tiek šlapimo pūslės infekcija arba net šlapimo takų problemos.

Kaip gydytojas Jums gali diagnozuoti prostatitą?

Konsultacijos metu pacientui yra pateikiami tam tikri klausimai, pagal kuriuos gydantis gydytojas urologas siekia nustatyti skausmo pobūdį, simptomus ir kt. Taip pat yra reikalingas digitalinis rektalinis tyrimas – prostatos apčiuopa. Tai yra daroma tam, jog urologas patikrintų prostatą ir nustatytų, ar ji nėra padidėjus, skausminga ar ne ir pan.

O siekiant nustatyti, ar nėra bakterijų šlapime arba prostatos sekrete, yra daromi laboratoriniai tyrimai.

Prireikus gali būti atlieki ir kiti tyrimai, cistoskopija, kompiuterinė tomografija ar prostatos biopsija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvių sergamumas tuberkulioze didžiausias Europoje: kokie požymiai išduoda vieną seniausių infekcijų pasaulyje

JP Redakcija

Apie 10 proc. visų sergančiųjų vėžiu Lietuvoje sudaro storosios žarnos vėžio pacientai

JP Redakcija

Gydytojos patarimai: kada ir kaip reikia plauti nosį?

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads