8.3 C
Panevėžys
Pirmadienis, 15 balandžio, 2024

Laikraščio „Tėvynė“ bendradarbis P. Juknevičius – G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, LRS
Laikraščio „Tėvynė“ bendradarbis P. Juknevičius – G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija antradienį vykusiame posėdyje apsvarstė pateiktus kandidatus ir slaptu balsavimu išrinko 2024 m. G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Tarp jų – ir Panevėžio rajono bibliotekininkas, istorikas, laikraščio „Tėvynė“ bendradarbis Petras Juknevičius.

Jis nominuotas už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Apie šią nominaciją P. Juknevičius sužinojo iš „Tėvynės“ žurnalistų.

„Man – tai naujiena! Tiesa, apie norą mane rašyti į kandidatus žinojau. Nelabai norėjau, bet manęs nepaklausė. Juk mano raštai – apie mano darbą, mano kasdienybę. Tai nėra laisvalaikio užsiėmimas, todėl jaučiu, kad buvo kitų, vertesnių šios nominacijos“, – pasakojo istorikas.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai taip pat tapo: Viktorija Aleknavičienė (priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistė), Saulius Filipavičius (klebonas), Daiva Grikšienė (tarptautinės kompanijos vadovė), Viktorija Jovarienė (visuomenininkė).

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą: Egidijus Bičkauskas (Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras), Algirdas Sinkevičius (visuomenininkas), Gintaras Vaičiūnas (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas), Gražina Žukauskienė (savivaldybės administracijos darbuotoja).

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje: Inga Maknavičienė (muzikinio teatro koncertmeisterė, muzikos mokyklos mokytoja), Vytas Dekšnys (poetas, vertėjas), Remigijus Pozniakovas (fizikos ir inžinerijos mokytojas), Irena Duchovska (lenkų draugijos skyriaus pirmininkė).

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes: Giedrė Mičiūnienė (korespondentė-savanorė), Petras Juknevičius (bibliotekininkas, istorikas), Donatas Petrošius (poetas, eseistas), Povilas Šverebas (istorikas, pedagogas).

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus. Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po N. Sadūnaitės mirties Seimas tikslina įstatymą, kad galėtų jai skirti apdovanojimą

confident-noyce

„Aukso paukštė“ nutūpė Paįstrio kapelos „Gegužinė“ rankose

confident-noyce

Garsiai globėjai iš Panevėžio rajono – prezidento kirtis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau