Laikotarpis nuo sausio iki vasario buvo ketvirtas karščiausias per 140 metų

Laikotarpis nuo sausio iki vasario buvo ketvirtas karščiausias per 140 metų

Gismeteo.lt / Pixabay.com nuotr.

Ko gero, kad daugelis iš jūsų galite pasakyti: o mūsų laikais tai buvo žiemos… Deja, bet šiais, sparčiai šiltėjančio klimato metais, žiemos tampa vis švelnesnės, šalčio bangos plūsteli trumpam, o apie dideles sniego pusnis galime tik pasvajoti. Bent jau Lietuvoje, nes vietomis Europoje, kaip ši žiema parodė, to sniego gali būti tiek daug, kad žmonės to seniai nematė.

Kalbant konkrečiai apie šią žiemą, ji buvo tikrai ganėtinai švelni. Nacionalinė vandenynų ir atmosferos asociacija (NVAA) paskelbė, kad 2019 m. sausio–vasario laikotarpis  globaliu mastu buvo ketvirtas pagal šiltumą, fiksuotas per 140 stebėjimų metų.

Šis pakilimas yra tik paskutinysis atvejis, tęsiantis 410 mėnesių iš eilės tendencijas, kuomet globalios temperatūros viršijo vidutinę.

BIC

NVAA teigimu, greta toliau šylančios jūros paviršiaus temperatūros, Žemėje stebėtas nepaliaujamai mažėjantis pasaulinio jūros ledo kiekis, kuris buvo 5,9 procentais žemiau 29 metų vidurkio fiksuoto tarp 1981 ir 2010 metų.

Jeigu naujosios projekcijos yra teisingos, tuomet greitai kalbėsime apie karščiausią dešimtmetį istorijoje.

Meteorologijos tarnybos ataskaitoje vasario mėnesį prognozuota, kad vidutinė globali paviršiaus temperatūra nuo 2019 iki 2023 metų bus tarp 1,03°C ir 1,57°C laipsnių virš lygio, fiksuoto prieš Industrinę revoliuciją.

Šis augimas lemia 1°C ar daugiau laipsnių virš priešindustrinio lygmens.

Greitai kylančios globalios temperatūros nulemtas rezultatas gali būti labai aiškiai matomas Arktyje, kur prarandamas arktinis ledas, kuris anot neseniai Jungtinių Tautų organizacijos paskelbtos ataskaitos, yra didesniame pavojuje negu kada nors iki šiol.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.