Laikinasis Panevėžio meras D. Labanavičius: „Mūsų susitelkimas padės įveikti šią neeilinę situaciją“

D. Labanavičius.

Panevėžio miesto mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Deividas Labanavičius dėkoja medikams už sutelktas pajėgas kovojant su koronaviruso plitimu ir ragina panevėžiečius vykdyti atsakingų institucijų nurodymus, laikytis karantino, higienos rekomendacijų ir taip saugoti save bei artimuosius.

„Nuoširdžiai dėkoju Panevėžio miesto medikams ir specialiosioms tarnyboms, dirbančioms ekstremalios situacijos sąlygomis – Jūsų profesionalumas, pasiaukojimas ir rūpestis miesto gyventojais šiandien nepaprastai svarbus. Raginame panevėžiečius ir toliau atsakingai vertinti situaciją, vykdyti nurodymus ir rekomendacijas – taip elgdamiesi kiekvienas Jūsų saugote ne tik save, bet ir labiausiai pažeidžiamus mūsų bendruomenės narius. Tik racionalus  situacijos vertinimas, visų mūsų bendrystė ir susitelkimas padės įveikti šią neeilinę situaciją“, – sako D. Labanavičius.

Savivaldybė intensyviai bendradarbiauja su atsakingomis institucijomis bei sveikatos priežiūros įstaigomis, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Greitosios medicinos pagalbos stotimi ir kitomis specialiosiomis tarnybomis.

„Ekstremalių situacijų komisija nuolat renkasi ir priima sprendimus, atsižvelgdama į LR Vyriausybės nurodymus bei rekomendacijas, siekiant kuo efektyviau spręsti kylančius klausimus ir pasiruošti galimiems iššūkiams ateityje. Darome viską, kad situacija būtų suvaldyta. Džiaugiamės panevėžiečių ir miesto organizacijų iniciatyvumu siūlant savanorišką pagalbą – jų indėlis labai svarbus“, – sako mero pavaduotojas.

Asmenims, kuriems taikomas izoliavimas ir kurie neturi galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių asmenų, Savivaldybė numatė apgyvendinimo vietas Savivaldybei priklausančiuose būstuose, gyvenamosios paskirties patalpose, viešbučiuose ir pan. Taip pat ruošiamos rezervinės apgyvendinimo vietos, jei ženkliai padidėtų asmenų, kuriems taikomas izoliavimas ir kurie neturi galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių asmenų, skaičius.

Panevėžiečiams, esantiems saviizoliacijoje, negalintiems pasirūpinti maistu bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis ir neturintiems artimųjų, į ką kreiptis pagalbos, jų pristatymą organizuoja socialiniai koordinatoriai.

Panevėžio miesto savivaldybė užtikrina medikų bei spec. tarnybų darbuotojų, kurie privalo dirbti karantino metu, vaikų priežiūrą, jei to neįmanoma padaryti namuose. Šiam tikslui paruoštas lopšelis-darželis „Dobilas“, taip pat atsiradus didesniam poreikiui bus paruošta papildoma įstaiga.

Vaikų ir žmonių su negalia priežiūrai išimtinais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose, skirtos įstaigos – Panevėžio specialioji mokykla – daugiafunkcis centras bei Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras.

„Cido“ arenos automobilių stovėjimo aikštelėje veiks mobilus punktas, kuriame bus galima paimti mėginius tyrimui dėl koronaviruso. Pajutus COVID – 19 ligos simptomus pirmiausia gyventojai kviečiami skambinti trumpuoju tel. 1808. Priėmus sprendimą asmenį ištirti, konsultantas informuos, kad su jumis susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir suderins atvykimo laiką, vietą bei suteiks kitą informaciją dėl tepinėlio paėmimo.

[quote_box_center] Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas:

Eugenijus Vilčinskas, tel. 8 618 84040, el. paštas [email protected]

Informacija neturintiems galimybės izoliuotis namuose:

Apgyvendinimo koordinatoriai: Kęstutis Klungis, tel. 8 673 24558; Rima Čiurlienė, tel. 8 616 58149;

Socialiniai koordinatoriai: Lina Kazokienė, tel. 8 604 19683; Darius Mikalajūnas, tel. 8 611 07769

Prašymai dėl vaikų priežiūros medikams ir spec. tarnybų darbuotojams:

Audronė Bagdanskienė, el. paštas [email protected], tel. pasiteirauti (8 45) 501 380

Informacija norintiems savanoriauti:

Aušra Burbienė, tel. 8 680 47981, el. paštas [email protected]

Nemokama koronos karštoji linija – 1808. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbiausi savaitgalio įvykiai: incidentas Astrave ir koronaviruso situacija

confident-noyce

COVID-19 plinta įvairiose įmonėse, ugdymo įstaigose

confident-noyce

Medikai įspėja: labiau užkrečiama britiškoji COVID-19 atmaina Lietuvoje paplitusi kur kas labiau, nei manyta

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau