2.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Laboratorija: daugumos COVID-19 tyrimams reikalingų medžiagų neužteks iki Kalėdų

AutoriusRamūnas Jakubauskas (bns)FotoRimvydas ANČEREVIČIUS

Daugumos COVID-19 tyrimams reikalingų medžiagų, pagal dabartines testavimo apimtis, neužteks iki Kalėdų, todėl medžiagos bus perkamos patobulintų neskelbiamų derybų būdu, trečiadienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).

Jos duomenimis, tamponėlių, kurių šiuo metu likę 514 tūkst. vienetų, ir virusologinių terpių, kurių likę 327 tūkst. vienetų, pakaks iki gruodžio vidurio.

Mėgintuvėlių, kurių likę 534,5 tūkst. vienetų, turėtų užtekti iki gruodžio pabaigos, o tyrimams reikalingų PGR reagentų, kurių likę 248 tūkst. vienetų, pakaks iki sausio pradžios.

Taip pat likę beveik 363,5 tūkst. vienetų RNR reagentų, nurodoma, kad jų turėtų pakakti iki vasario vidurio ir įsigyti daugiau kol kas nesiruošiama.

„Esu pasiryžęs neskelbiamų derybų būdą, kuris vienintelis leidžia spėti priemones įsigyti laiku, papildyti
maksimaliu skaidrumu ir atvirumu“, – BNS atsiųstame įstaigos pranešime cituojamas jos vadovas Danas Bakša.

„Tad organizuodami neskelbiamas derybas koronaviruso testavimo priemonėms įsigyti ir papildyti trūkstamas atsargas, apsisprendėme pakviesti visus norinčius dalyvauti pirkime tiekėjus“, – teigė jis.

NVSPL teigimu, neskelbiamų derybų būdu ketinama įsigyti 156 tūkst. vienetų PGR reagentų, 840 tūkst. tamponėlių, po 420 tūkst. mėgintuvėlių ir terpių.

Anot NVSPL, artimiausiu metu bus išsiųsti kvietimai visiems žinomiems tiekėjams per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą, taip pat laboratorija prašo ją informuoti apie norą dalyvauti pirkime.

Pirkimas neskelbiamų derybų būdu, anot laboratorijos, leis greičiau įsigyti reikalingas priemones ir jas pristatyti gydymo įstaigoms, laboratorijoms ir mobiliesiems punktams.

Toks sprendimas, pasak NVSPL, priimtas dėl to, kad vykdant įprastas viešųjų pirkimų procedūras priemonės greičiausiai būtų pristatytos tik 2021-ųjų pradžioje.

„Pavadinkime šį būdą atviru pirkimu pagal neskelbiamų derybų modelį ir tempą. Be to, šis sprendimas leis
netaikyti pandemijos metu bereikalingų, laiką užimančių procedūrų, tokių kaip sutarties pasirašymo 10-ies
dienų atidėjimo terminas“, – teigiama pranešime.

Laboratorijos vadovas D. Bakša jame teigia besiimąs „asmeninės atsakomybės dėl skaidraus ir greitesnio priemonių įsigijimo koronaviruso tyrimams“.

Tamponėliai, mėgintuvėliai ir terpės reikalingos mobiliuosiuose ir kituose tyrimų punktuose, kur imami ėminiai.

Tuo metu reagentai naudojami laboratorijose. Anot NVSPL, vieno žmogaus ištyrimui įprastai reikalingi tiek PGR, tiek RNR reagentai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministrų kabinetas įtraukė COVID-19 į profesinių ligų sąrašą

confident-noyce

Lietuvoje nustatyti 6 koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota

confident-noyce

Lietuvoje nustatyti 5 koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau