L. Linkevičius: keisti politinę laikyseną Rusijos atžvilgiu nėra prielaidų

L. Linkevičius: keisti politinę laikyseną Rusijos atžvilgiu nėra prielaidų

BNS / URM nuotr.

L. Linkevičius.

Lietuva neturi priežasčių keisti politinę laikyseną Rusijos atžvilgiu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Taip jis kalbėjo po premjero Sauliaus Skvernelio surengto pasitarimo, skirto aptarti Lietuvos santykius su Rusija ir Rytų partnerystės šalimis. Šiame pasitarime taip pat dalyvavo keli ambasadoriai, prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas.

„Mes kalbame apie praktinį lygmenį, kuriame yra daug ką nuveikti. O kokių nors mūsų politinės laikysenos korekcijų nėra, nėra tam prielaidų“, – žurnalistams po susitikimo sakė L. Linkevičius.

BIC

Jo teigimu, per susitikimą pirmadienį nekalbėta apie politinių santykių su Rusija gerinimą.

„Šiandien apie tai nebuvo kalbama, sakau dar kartą – kokių nors tikslų keisti, koreguoti politinę laikyseną nėra prielaidų“, – teigė ministras.

Jis aiškino, kad santykių su Rusija atšilimas galimas tik šios iniciatyva.

„Atšilimas turi būti iš jų pusės, kurie šaldo. Aš kategoriškai atmetu tokius pamąstymus, kad mes turime ką nors daryti, kad gerintume santykius. Aš jau sakiau ir jums turbūt ne kartą: mes neokupavome Krymo, mes neokupavome 20 proc. Gruzijos teritorijos, mes nesikišome į kitų šalių politinę sistemą arba rinkimus ir mes nematome, ką čia turime gerinti. (…) Jeigu kas nors  įsivaizduoja santykių gerinimą nuolaidomis tose srityse, tai to nebus“, – dėstė L. Linkevičius.

S. Skvernelis prieš šį susitikimą žurnalistams sakė, kad santykiuose su Rusija svarbu nepažeisti pamatinių principų. Jis taip pat teigė, kad jo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicija dėl santykių su Rusija neprieštarauja viena kitai.

„Kalbant apie tarpvalstybinius santykius, jokiu būdu negali būti pažeidžiami pamatiniai principai: pirmiausia žmogaus teisės, tarptautinės teisės įsipareigojimai. Tos pozicijos labai aiškiai ir griežtai laikausi. Kalbant apie sankcijas, kurios yra, jos turi būti efektyvios ir paveikios. Jokios pozicijos čia neišsiskiria (…). Mūsų su prezidente pozicijos visiškai sutampa, nematau jokio išsiskyrimo strateginiame lygmenyje“, – dėstė S. Skvernelis.

Šių metų pradžioje premjeras premjeras paragino atnaujinti politinius kontaktus su Rusija. Prezidentė D. Grybauskaitė sukritikavo šią poziciją.

Susitikime pirmadienį dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas BNS savo ruožtu teigė, kad paskutinis Lietuvos ir Rusijos tarvyriausybinės komisijos posėdis buvo 2012 metais ir apie jos darbo atnaujinimą pirmadienį nekalbėta. Tačiau jis pažymėjo, kad vyksta aktyvus bendradarbiavimas žemesniu lygiu.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.