-0.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 6 gruodžio, 2024

L. Kasčiūnas siūlo neskubėti gerinti santykių su Kinija: tai gali paveikti mūsų ryšius su JAV

AutoriusMartyna Pikelytė (ELTA)FotoBNS
L. Kasčiūnas.

Socialdemokratams prakalbus apie galimybę gerinti Lietuvos santykius su Kinija, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas būsimą Vyriausybę ragina nepriimti skubotų sprendimų. Jo nuomone, tokie veiksmai galėtų paveikti Vilniaus santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV).

„Ateinančiai Vyriausybei reikia nedaryti klaidų, pirma pamatuoti, o tik po to kirpti“, – teigė L. Kasčiūnas.

Krašto apsaugos ministras leidžia suprasti, kad skuboti sprendimai galėtų būti žalingi Lietuvai. Todėl politikas tikisi, kad socialdemokratų vedama būsima valdančioji dauguma tokių veiksmų nesiims.

„Būsimam premjerui bus pristatyta visa situacija, kaip Kinija veikia Europos saugumą. Manau, kad (socialdemokratai – ELTA) kažkokių skubotų žingsnių, kurie gali paveikti mūsų santykius su Amerika – nesiims“, – dėstė L. Kasčiūnas.

„Neabejoju, kad būsime pakankamai išmintingi. Mes iš opozicijos apkasų pakontroliuosime, kad klaidų, šioje vietoje, nedarytume“, – pabrėžė jis.

ELTA primena, kad Lietuvos ir Kinijos dvišalių santykių padėtis grįžo į dėmesio centrą po to, kai Seimo rinkimus laimėjusių socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas pareiškė, jog reikėtų gerinti kontaktą su Pekinu.

„Jeigu Kinija nuspręs atsiųsti savo ambasadorių, mes tikrai tam neprieštarausime. Ir mes lygiai taip pat galime siųsti savo ambasadorių ir atkurti diplomatinius santykius tokiame lygmenyje. Jokių išskirtinių nuolaidų ar kažkokių dalykų naujoje Vyriausybėje nenumatome“, – jau anksčiau užsiminęs apie perspektyvas gerinti santykius su Pekinu, antradienį Seime žurnalistams sakė G. Paluckas.

Nors LSDP rinkimų programoje teigiama, kad Kinija kelia iššūkių saugumui ir užsienio politikai, socialdemokratai akcentuoja, kad santykius su Pekinu reikia normalizuoti.

Savo ruožtu tokią poziciją remia ir Prezidentūra. Šalies vadovas Gitanas Nausėda palaiko siekį normalizuoti Lietuvos diplomatinius santykius su Kinija ir viliasi, kad Pekinas pakeis savo poziciją ir šalių ambasadoriai grįš prie darbų abejose valstybėse.

2021 m. pabaigoje Lietuvoje atidarius Taivaniečių atstovybę, Vilniaus ir Pekino santykiai gerokai paaštrėjo. Kinija pritaikė griežtas diplomatines ir ekonomines sankcijas. Be to, Kinijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pakeitė diplomatinių santykių su Lietuva lygį – nuo ambasadoriaus iki laikinojo reikalų patikėtinio.

Įtampa dvišaliuose santykiuose tvyrojo ir anksčiau – po to, kai Lietuva pasitraukė iš „17+1“ bendradarbiavimo formato su Kinija. Tuomet šalies diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis ragino Lietuvos pavyzdžiu sekti ir kitas Europos Sąjungos valstybes. Visgi, Vilniaus pavyzdžiu pasekė tik kaimyninės Estija ir Latvija.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas uždraudė Kinijos įmonių prieigą prie elektros įrenginių valdymo sistemų

confident-noyce

Premjerė siūlymus normalizuoti santykius su Kinija vadina neišmintingais

confident-noyce

Kita G. Palucko įmonė „Garnis“ perka kiniškas ličio baterijas, bet ieško naujų tiekėjų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau