-10 C
Panevėžys
Trečiadienis, 20 sausio, 2021

L. Jagminas: „Panevėžio miesto mero patarėjo pareigos mane veža, skatina tobulėti“

L. Jagminas.
L. Jagminas.

Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko patarėju nuo šios kadencijos pradžios, 2019 metų gegužės, dirba Lauras Jagminas. Nors išsilavinęs ir ambicingas vyras gimė ir augo Panevėžio rajone, Ramygalos mieste, rajono mero patarėju dirbti nesigviešė.

Paskaičius greit 37-ąjį gimtadienį švęsiančio Lauro gyvenimo aprašymą, akivaizdu, kad jam svarbu judėti į priekį, siekti užsibrėžtų tikslų ir nuolat tobulėti.

Keisčiausia, kad turėdamas gerą išsilavinimą, patirtį, L. Jagminas galėtų dirbti ne Panevėžyje, o mažu mažiausia Vilniuje. Į tą klausimą Lauras atsako, jog užsibrėžtų tikslų galima siekti ir savo gimtajame krašte.

L. Jagminas ir Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

Nuo tikslo nesitraukė

Jaunas vyras pasakojimą apie save pradėjo nuo gimtosios vietos – Ramygalos miesto.

„Gimiau ir augau Ramygaloje – labai gražiame miestelyje. Baigęs Ramygalos vidurinę mokyklą (dabar gimnazija) turėjau tikslą, o ir dabar turiu tikslą, nes gyvenu nuo vieno tikslo iki kito, studijuoti ekonomiką. Norėjau įrodyti, kad jaunuolis iš nedidelio Lietuvos miestelio gali pasiekti puikių rezultatų, nes tuomet vyravo tokia nuomonė, kad negali“, – prisiminė studijų pradžią.

Tęsdamas mintį jis net prajuko: „Buvo manoma, jei baigei mokslus rajono vidurinėje mokykloje, konkuruoti su mokslais gimnazijose – negali. Jaučiausi truputį nuvertintas, bet nuo išsikelto tikslo nesitraukiau. Žinojau, kad pasieksiu. Įstojau į Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) 95 numeriu, o po pusmečio jau buvau penktas. Po poros studijų metų pasirinkau finansus ir bankininkystę. Baigęs bakalaurą galėjau rinktis, ar eiti dirbti, ar siekti magistro. Pasirinkau magistrą ir dar pusmetį studijavau Bergeno Aukštojoje ekonomikos ir biznio mokykloje Norvegijoje.“

L. Jagminas.

Pasitikslinus, už ką jam baigiant studijas VDU buvo įteiktas aukso ženklelis, Lauras paaiškino:

„Kai baigiau studijas, universitetas išleido jubiliejinį magistrą. Tai buvo tritūkstantasis magistras ir jis buvo skelbiamas geriausiu magistru. Jį rinko visa profesūra ir šis vardas atiteko man, o kaip įrodymas įteiktas aukso ženklelis.“

L. Jagminas.

Pasirinko gimtąjį kraštą

Išgirdęs klausimą, ar visų užsibrėžtų tikslų, kiek jų buvo, pasiekė, ambicingas vaikinas linkteli galva.

„Tas tikslas buvo pasiektas ir realizuotas su kaupu, o aukso ženklelis – įrodymas, kad buvau įvertintas. Tai buvo šventė man, o dar didesnė – tėvams. Kitas tikslas – pasirinkti karjerą. Buvau ką tik baigęs studijas ir privalėjau toliau tobulėti. Sprendžiau dilemą, ką pasirinkti: pasilikti Vilniuje, Kaune ar grįžti į gimtuosius kraštus. Pasirinkau Panevėžį. Supratau, kad Aukštaitijos sostinėje puikiai galima tobulėti ir siekti tikslų. Taip atsidūriau Panevėžyje ir pradėjau dirbti SEB banke verslo klientų projektų vadovo padėjėju“, – aiškino L. Jagminas.

L. Jagminas.

Negali sustoti

L. Jagminas pripažįsta, kad daugelis jo darbų susiję su SEB banku.

„Taip, dažniausiai sukiojausi SEB banke. Tik norėdamas išbandyti save kitoje srityje buvau įsidarbinęs rinkos analitiku AB „Linas Agro“ ir pusmetį dirbau eksporto pardavimų vadybininku UAB „Daumantai LT“ Kėdainiuose. Esu toks žmogus, nemėgstu užsibūti vienoje vietoje, jei perprantu darbo subtilybes ir nėra kur tobulėti, ieškau kito darbo. Beje, kai keičiau darbus, pinigai nebuvo pats svarbiausias dalykas. Daug svarbiau išnaudoti suteiktas profesines galimybes, o jos buvo įvairios“, – teigė Lauras ir sakė, kad padirbėjęs eksporto pardavimų vadybininku Kėdainiuose, vėl grįžo į SEB banką, į Panevėžį.

Nors Lauras kilęs iš rajono, bet dirba Panevėžio miesto mero R. Račkausko komandoje ir tapo patarėju.

„Politika pradėjau domėtis dar dirbdamas SEB banke. Ne vienas yra paklausęs, ar negalvoju apie politiką. Pagalvojau, kodėl gi ne. Iškalbą turiu, kalbėtis su žmonėmis nebijau. Be to, turiu, ką jiems pasakyti bei juos išklausyti. Atėjo rinkimų į savivaldybių tarybas metas ir tada į savo komandą pakvietė dabartinis vicemeras Deividas Labanavičius. Beje, buvome kolegos, kai jis dirbo SEB banke“, – aiškino L. Jagminas.

L. Jagminas ir Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

„Stengiuosi pasinaudoti visomis progomis, kurios pasitaiko. Taip ir pasitaikė proga žengti pirmuosius žingsnius politikoje. Pirmieji žingsniai – įdomus, nes buvau versle, kur viskas konkretu, o atėjau į sritį, kurioje apibrėžtumo nėra. Yra daug laviravimo, lyg ir laisvės, bet ji apribota įstatymais. Čia labai jaučiasi kartų skirtumas – į jaunus žiūrima atsargiai ir atsiranda priešprieša“, – savo pastebėjimais dalijasi mero patarėjas.

Postas negąsdina

Pasak Lauro, politikoje ne ką mažiau konkurencijos nei versle, bet reikia mokėti išlaviruoti.

„Pamačiau, kad sukauptas žinias, patirtį galiu panaudoti ir patarti. Šitoje srityje esu stiprus ir galiu padėti: tiek Savivaldybės tarybos nariams, tiek merui, tiek mero komandai. Beje, darbas mero komandoje susijęs ne tik su finansiniais klausimai, yra ir kitų ne ką mažiau svarbių darbų“, – aiškino L. Jagminas ir teigė nebijąs, jog pareigos yra politinio pasitikėjimo postas.

– Manęs tai negąsdina. Žinojau, kur einu, bet tai buvo nauja sritis ir į ją žiūrėjau kaip į investiciją į save. Jau metus esu mero patarėju. Šios pareigos mane veža, skatina tobulėti.“

L. Jagminas.

Mato rajono perspektyvas

Kadangi Lauras kilęs iš Panevėžio rajono, jaučia ryšį su Ramygala, su Panevėžio kraštu.

„Saitai su Ramygala – stiprūs. Tėvai gyvena Ramygaloje. Mama – buvusi ilgametė lopšelio-darželio darbuotoja, tėtis – statybininkas. Nėra to savaitgalio, kad neapsilankyčiau gimtinėje. Žingsniuodamas dabartiniu keliu nepamirštu rajono. Iš dabartinės miesto politinės prizmės suvokiu ir matau, ką galima pakeisti rajone. Matau perspektyvas. Juk europinius pinigus galima panaudoti sujungus miesto ir rajono bendrus darbus. Dabartiniai projektai įgyvendinami bendrystėje ir per kelias savivaldybes, kelias organizacijas. Negalima būti tik sau, turime jungtis ir dirbti bendrus darbus. Taip tvirčiau ir stipriau“, – mano Panevėžio miesto mero patarėjas.

Baigiant studijas VDU L. Jagminas išrinktas geriausiu magistru ir jam įteiktas aukso ženklas.

Laisvalaikis – prabangos prekė

Nors dabartinį gyvenimą ir ateitį Lauras sieja su politika, nepamiršta laisvalaikio.

„Studijuojant profesorius uždavė klausimą, kokia pati brangiausia prekė. Vardijome visus įmanomas prabangos daiktus. Profesorius visas mūsų išvardintas prekes paneigė ir pasakė, kad brangiausia prekė – laisvalaikis. Tada nusijuokėme ir nepatikėjome, o jis mums nubraižė kreivę. Kol jauni, laisvalaikio turime daug ir jis nekainuoja, o sulaukus tam tikro amžiaus, laisvalaikio mažėja ir jis tampa prabangos preke. Tada nepatikėjau, bet dabar supratau, kad profesorius buvo teisus“, – sakė L. Jagminas ir papasakojo, koks jo laisvalaikis.

„Uždaręs darbo duris, dar kurį laiką dirbi. Atsipalaiduoti padeda lauko tenisas. Kitas hobis – medžioklė. Esu medžiotojas. Tačiau nesu iš tų medžiotojų, kuriam svarbu ką nors sumedžioti. Man patinka stebėti gamtą. Tai vieta, kurioje gali atsijungti ir negalvoti apie darbą. Būna tokių momentų, kad sėdėdamas bokštelyje gali išgirsti krintančius lapus. Puikiai supratau, kad laisvalaikis prabangos prekė ir jį labai branginu. Labai apgailestauju, kad mažai laiko lieka knygoms, bet džiaugiuosi iš naujo atradęs Balio Sruogos „Dievų mišką“. Dabar ji man visai kitokia, nei skaičiau anksčiau – mokykloje“, – atvirauja jaunasis politikas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Druskininkų mero patarėjas suimtas mėnesiui atnaujinta

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau