5.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024

Kviečiama siūlyti kandidatus Metų panevėžiečio vardui gauti

AutoriusJPFotogediminas kartanas

Gruodžio viduryje tradiciškai bus apdovanoti labiausiai Panevėžiui nusipelnę miesto žmonės. Visi miesto gyventojai kviečiami siūlyti, jų manymu, Metų panevėžiečio vardo labiausiai vertus kandidatus. 2023 Metų panevėžiečių apdovanojimo ceremonija įvyks gruodžio 15 d.

„Praėjo dar vieni metai, ir apibendrindami jų rezultatus vėl rinksime iškiliausias, daugiausia pasiekusias, panevėžiečių pasitikėjimą ir pagarbą pelniusias asmenybes. Kiekvienas geras darbas turi būti pastebėtas, o miesto bendruomenė neabejotinai juos mato ir vertina. Todėl kviečiu panevėžiečius būti aktyviais ir teikti kandidatūras Metų panevėžiečio vardui gauti“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Kandidatūras į apdovanojimus gali siūlyti visi – visuomeninės  organizacijos, institucijos, įmonės, miesto gyventojai. Kaip ir kasmet, renkami 5 Metų panevėžiečiai. Siūlant prašome nurodyti vardą, pavardę, konkrečius nuopelnus kalendoriniais metais ar apibūdinti viso gyvenimo darbus. Raštu pateiktos kandidatūros registruojamos Savivaldybės priimamajame (įėjimas iš Vilniaus g. pusės) 106 kabinete. Pasiūlymus Metų panevėžiečio vardui suteikti galima palikti ir prie Savivaldybės centrinio įėjimo (Laisvės a. 20, Panevėžys) įrengtoje pašto dėžutėje, skirtoje gyventojų prašymams, raštams ar kitiems dokumentams pateikti, taip pat siųsti el. paštu komunikacija@panevezys.lt arba skambinti tel. (8 45) 501 205. Jūsų pasiūlytų kandidatų Savivaldybė laukia iki gruodžio 1 d.

Jau sulaukta kandidatų 2023 Metų panevėžiečio vardui gauti. Tai:

VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos šeimos gydytoja ROMUALDA LIUTKEVIČIENĖ – už rūpestį pacientams, nuoširdumą ir aukštą kvalifikaciją.

Futbolo klubo „Panevėžys“ vyriausias treneris GINNO LETTIERI – už tai, kad 2022 m. šio specialisto dėka klubas pirmą kartą savo istorijoje pasidabino bronzos medaliais, o šiemet, po 12 metų pertraukos sugrąžino auksą į Panevėžį – jo vadovaujama komanda iškovojo „Optibet A lygos“ 2023 futbolo čempionų titulą.

Juozo Miltinio dramos teatro aktorius ALBINAS KĖLERIS – už tai, kad per penkis darbo dešimtmečius sukūrė daugiau kaip 100 vaidmenų, režisavo 5 dramos teatro spektaklius. Jo sukurti vaidmenys ir režisuoti spektakliai sulaukė reikšmingų apdovanojimų Lietuvoje. Taip pat jis aktyviai dirba kine, televizijoje ir radijuje, dalyvauja Panevėžio kultūriniame gyvenime, prisideda prie socialinių, švietimo projektų sukūrimo ir įgyvendinimo.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius ARVYDAS SKORUPSKAS – už įstaigoje įgyvendintas daugybę naujovių, įdiegtus naujus gydymo metodus, atnaujintas reabilitacijos procedūras Likėnų reabilitacijos ligoninėje, pritrauktas investicijas, rodomą dėmesį ne tik pacientams, bet ir įstaigos darbuotojams.

Dviejų gyvūnų prieglaudų įkūrėja bei vadovė, šunų dresuotoja, kinologė – ekspertė, jau 37 m. burianti organizacijas beglobiams gyvūnams priglausti RŪTA LIBERIENĖ – už tai, kad Panevėžio mieste gatvėmis nesiblaško palikti niekam nereikalingi šunys, už tai, kad beglobiais tapę prieglobstį randa nevyriausybinėje, žmonių laisva valia remiamoje organizacijoje, už tai, kad tokia organizacija sugeba išsilaikyti ir surasti naujus namus į gatves išmestiems gyvūnams, už atsidavimą gelbstint beglobius gyvūnus, sąžiningą, garbingą, pasiaukojamą veiklą.

Lietuvos skulptorius, tarptautinių skulptūros simpoziumų dalyvis ALFRIDAS PAJUODIS – už indėlį užsienio ir Lietuvos menui ir kultūrai. Nuo 1989 m. dalyvauja parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje taip garsindamas Panevėžio miesto vardą.

Labdaros ir paramos fondo „Nauja viltis“ direktorė IRINA BURKAUSKIENĖ – už gebėjimą suburti visuomenę, pasiaukojančią ir nuoširdžią pagalbą stokojantiems, pabėgėliams, miestiečiams.

Panevėžio kraštotyros muziejaus  archeologinių radinių restauratorė BIRUTĖ KAZIUKONIENĖ – už ilgametį ir profesionalų restauratorės pareigų atlikimą, restauruojant istorines ir archeologines muziejines vertybes – radinius ir dirbinius iš juodojo ir spalvotojo metalo, už  metalo radinių konservavimą ir restauravimo darbus, už nuopelnus Lietuvos ir Panevėžio krašto muziejinei veiklai.

Šeimos gydytoja JURGITA MACKEVIČIENĖ – už rūpestį pacientams, profesionalumą bei pasiaukojimą dėl pacientų gerovės.

Fotomenininkas PETRAS KAUPELIS – už kūrybinius atradimus, pritaikant kūrybiniame procese lazerio spindulį, už visuomeninę veiklą ugdant jaunuosius fotografijos menininkus, už Lietuvos ir Panevėžio vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, už viso gyvenimo kūrybos nuopelnus.

Kompiuterinių informacinių sistemų inžinierius, fotografas, intelektualaus žaidimo „Auksinis protas“ vasaros lygos nugalėtojas AIVARAS TROŠČENKA – už pažintinės veiklos, kūrybiškumo skatinimą, intelektualių žaidimų populiarinimą.

Lietuvos plaukikas, nacionalinis rekordininkas, Europos plaukimo varžybų daugkartinis nugalėtojas ir 2023 m. Pasaulio plaukimo taurės varžybų Atėnuose čempionas DANAS RAPŠYS – už Panevėžio miesto bei Lietuvos vardo garsinimą.

Metų panevėžiečiai apdovanojami už miesto garsinimą šalyje ar užsienyje, švietimo ir mokslo, verslo, kultūros ir meno, sporto, aplinkosaugos ir kitų sričių laimėjimus, profesinius laimėjimus, nuopelnus, kompetenciją, labdaringą veiklą, paramą, finansinę pagalbą svarbiems miesto renginiams ar projektams, visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir skatinimą, miesto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas ir iniciatyvas, savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą. Metų panevėžiečio vardas taip pat gali būti suteikiamas už viso gyvenimo nuopelnus. Metų panevėžiečiai tradiciškai bus apdovanoti Juozo Lebednyko sukurtomis skulptūrėlėmis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pasveikinti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

confident-noyce

Gruodžio 15-ąją bus pagerbti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

confident-noyce

Išrinkti 2023-iųjų Metų panevėžiečiai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau