24.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 25 birželio, 2022

Kviečia panevėžiečius investuoti į jaunimą Panevėžyje

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ skatina kiekvieną dirbantį panevėžietį prisidėti prie Panevėžio miesto jaunimo organizacijų gerovės, skiriant 2 procentus nuo gyventojų pajamų mokesčio.

Asociacijos atstovų teigimu, tik prisidedant prie miesto jaunuolių veiklų ir jų organizacijų iniciatyvų, galima sukurti palankesnes sąlygas bei šviesesnį rytojų Panevėžiui.

PAS vienija tūkstančius jaunų panevėžiečių

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ kiekvieną dieną dirba dėl geresnio  jaunimo nevyriausybinių organizacijų bei miesto jaunimo rytojaus. Organizacijos veikloje dalyvauja 24 savanoriai, kurie užtikrina sklandžia organizacijos veiklą, tarybos veikloje dalyvauja 12 organizacijų, kurios atstovauja tūkstančius jaunų panevėžiečių.

Taip pat PAS bendradarbiauja su dešimtimis įstaigų bei institucijų, tam, kad jaunimo problemos Panevėžyje nuolatos būtų sprendžiamos ir nagrinėjamos.

Neformaliojo švietimo problemos

Jaunimo nevyriausybinėse organizacijose jauni žmonės įgauna daug skirtingų patirčių, įvairių kompetencijų. Organizuodami diskusijas bei konferencijas, semiasi žinių iš įvairiausių specialistų ir profesionalų, taip ugdydami savo organizacijų narius ir miesto jaunimą. Veikdami drauge jie gilinasi į opias įvairų jaunimo segmentų problemas, tokias kaip integracija į darbo rinką, jaunimo organizacijų veiklų finansavimas bei daugelį kitų.

Tačiau neformalus švietimas Lietuvoje nėra pakankamai vertinamas. Skirtingai negu biudžetinės įstaigos, nevyriausybinės jaunimo organizacijos negauna pastovaus finansavimo ir neformalų švietimą jaunimo tarpe ugdo iš savanoriškų paskatų.

„Labai svarbu suvokti, kad į jaunimo nevyriausybinių organizacijų veiklas Panevėžyje, savanoriškais pagrindais, įsitraukia šimtai jaunų, motyvuotų keisti ir tobulinti savo miestą žmonių. Bet kokybiškiems ir realiems pokyčiams dažniausiai ir trūksta būtent 2 procentų. Iš jų mes turime galimybes organizuoti jaunimo organizacijų mokymus, kviesti jaunus žmones į diskusijas, susitikti su jais ir išgirsti kokios išties mūsų mieste yra jaunimo problemos, keliauti ir atstovauti Panevėžio miesto jaunimui kitose valstybės institucijose ar kitose šalyse bei užtikrinti, kad Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga, kaip jaunų žmonių atstovė, veiktų nuolatos ir nesustojant.

Žinoma, apmaudu, kad mūsų valstybėje nevyriausybinių organizacijų teikiamas neformalus ugdymas vis dar nėra tinkamai vertinamas ir pripažįstamas, bet tikime, kad prisidėti prie pokyčių gali kiekvienas panevėžietis, skirdamas 2 proc. GPM nevyriausybinėms jaunimo organizacijoms. Mes tikime, kad jaunų žmonių norai ir balsas yra svarbūs, kuriant jauną ir inovatyvų Panevėžį“, – teigia PAS prezidentas Tomas Bilevičius.

Daugiau informacijos apie tai, kaip skirti 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritasis stalas“, galima rasti čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio jaunimas kviečiamas „pasimatuoti“ svajonių profesiją

confident-noyce

„Keliaujantys jaunimo metai“ lankysis Panevėžyje

confident-noyce

Konferencijoje jaunimas ne tik klausėsi patarimų, bet ir patys generavo idėjas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau