20 C
Panevėžys
Penktadienis, 25 rugsėjo, 2020

Kviečia nominuoti ir rinkti inovatyviausius Lietuvos mokytojus

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Penktus metus organizuojami Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai kviečia aplikuoti ir nominuoti mokytojus, kurie nuolatos tobulina savo pedagogines kompetencijas ir ruošia mokinius ateičiai.

Šia iniciatyva siekiama skatinti mokytojus dalintis gerosiomis patirtimis, dirbant su savo mokiniais naudoti šiuolaikiškus ir veiksmingus ugdymo metodus ir parodyti, kad Lietuvoje turime puikių pedagogų. Per visą organizavimo laikotarpį jau apdovanota virš 30 mokytojų bei mokyklų vadovų.

Ką reiškia būti inovatyviu?

Inovacijos ugdyme turi būti suprantamos plačiai.

„Svarbu suprasti, kad inovacija nėra lygu naujausios kartos technologija. Be abejo, jos gali reikšmingai praturtinti ugdymo procesą, bet svarbiausia visų naudojamų metodų tikslingumas ir veiksmingumas. Juk ne mėgintuvėliai ugdo, o mokytojai, kurie su turimais resursais randa būdus, kaip geriausiai padėti kiekvienam domėtis ir augti“, – teigia apdovanojimus organizuojančios asociacijos „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Arminas Varanauskas.

Nors visi inovatyviausi yra skirtingi, jie pasižymi keliomis bendromis savybėmis. Tokie mokytojai yra linkę nuolatos išbandyti naujus ugdymo metodus, noriai dalinasi gerosiomis patirtimis su kolegomis, bendradarbiauja.

Jų veikla neapsiriboja pamokomis – jie įgyvendina įvairias švietimo inciatyvas, dalyvauja projektuose, vykdo ekspertinį darbą rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu. Galiausia, jie pasižymi 21 a. būtinomis kompetencijomis – nuolat siekia tobulėti, ugdyme naudoja šiuolaikines technologijas.

Renkami ir mokyklų vadovai

Kartu su septyniomis inovatyviausių mokytojų nominacijomis teikiama ir papildoma – metų mokyklos vadovei (–ui). Į ją pretenduojantiems kriterijai yra vadybinis profesionalumas – efektyvus vadovavimas, strategiškumas, partnerysčių kūrimas; lyderystė – dalyvavimas papildomose veiklose (mentorystė, neformalūs užsiėmimai, ekspertinis darbas rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu) bei mokyklos rezultatai – mokyklos atvirumas, papildomų projektinių galimybių išnaudojimas.

Šiemet dėmesys bus skiriamas ir mokytojų bei mokyklų vadovų patirtims su nuotoliniu mokymu(si).

„Renkant inovatyviausius vertinsime platesnį spektrą kriterijų, žiūrėsime į jų naudotus nuotolinio ugdymo metodus bei įdėtas pastangas padedant visai mokyklos ar mokytojų bendruomenei pereiti prie kitokio mokymo(si)“ – papildo A. Varanauskas.

Mokytojai bei mokyklų vadovai kviečiami pildyti anketas iki spalio 15 d. Pasibaigus šiam laikotarpiui, komisija, sudaryta iš švietimo ekspertų bei verslo lyderių, iš visų aplikavusių išrinks tris geriausius kiekvienoje apdovanojimų nominacijoje. Su atrinktais kandidatais bus vykdomi virtualūs pokalbiai, o po jų, gruodžio 3 d. vyksiančioje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, bus skelbiami šių metų nugalėtojai.

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2020 – didelio verslo, valdžios ir švietimo bendruomenės dėmesio susilaukusi iniciatyva, kurios tikslas – skleisti žinią apie puikius mokytojus Lietuvoje ir jiems atsidėkoti. Prie iniciatyvos galite prisidėti tinklalapyje www.mokytojuapdovanojimai.lt.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai turės galimybę balsuoti namuose

confident-noyce

K. Tubis: „Esu už žmogaus orumą, nuomonių išsakymą, demokratiją, – tai stiprina visuomenę ir valstybę“

confident-noyce

VRK, Lietuvos policija ir „Baltosios pirštinės“ sutarė bendradarbiauti rinkimų metu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau