7.8 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024

Kvepiantys plovikliai, skalbikliai ir gaivikliai – kuo rizikuojame

Indų plovikliai, skalbikliai, minkštikliai, oro gaivikliai ir kita buitinė chemija dažnai labai maloniai kvepia, bet, kaip perspėja medikė, daug dirbtinių kvapų aplinkoje kelia riziką.

„Uoslė skirta dviem pagrindinėms funkcijoms, t.y. tam, kad atpažintume pavojų ir tam, kad jaustume kvapą ir skonį valgant. Užmaskavus netinkamus kvapus, visų pirma mes patenkame į pavojų neatpažinti kvapų, kurie yra pavojingi“, – pabrėžia Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja dr. Alina Kuzminienė.

Kitas aspektas, pasak jos, yra tai, kad kvapiosios medžiagos ir jų priedai gali paveikti mūsų organizmą ir sveikatą neigiamai.

Pasak medikės, pavyzdžiui, oro gaiviklis kartais veikia taip, kad jo kvapiosios medžiagos nustelbia kitus kvapus ir jie taip užmaskuojami, tačiau taip būna ne visada.

„Dažniausiai sudėtyje yra tokių medžiagų ir papildomų cheminių priedų, kurie gali blokuoti uoslės receptorius, slopinti nervinį impulsą, t. y. slopinti ir neleisti smegenims suprasti, kad aplinkoje yra nepageidaujamų kvapų, o kartais iš tiesų būna tokių cheminių medžiagų, kurios sugeria blogus kvapus ir nenatūraliais kvapais užmaskuoja arba pakeičia blogą kvapą“, – pasakoja Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja.

lrt1


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau