Kur naudojami drėgmės matuokliai?

Kur naudojami drėgmės matuokliai?

JP / Pexels.com nuotr.

Drėgmės matuoklis yra prietaisas, kuris skirtas matuoti įvairių medžiagų drėgmę: medienos, popieriaus, betono, dirvožemio, asfalto, grūdų ir kt. Jų bendras tikslas yra pamatyti, ar medžiaga yra paruošta naudoti arba pasiruošusi kitam gamybos etapui. Pavyzdžiui, norint sužinoti ar betono konstrukcijos yra išdžiūvusios ir ar jau galima pašalinti liejimo formas, reikia išmatuoti jų drėgmę specialiu drėgmės matuokliu.

Medienos drėgmės matuoklis

Daugumos medienos drėgmė yra maždaug 80%, kai ji pirmą kartą pjaustoma. Drėgną medieną sunku formuoti arba deginti. Jei mediena džiūsta per greitai, ji gali suskilti, susisukti ar pakeisti formą. Tokia mediena puikiai tinka malkoms, bet ne itin tinkama statyboms ar gaminti įvairus medinius gaminius, pvz., baldus.

BIC

Gamintojai, kurie naudoja medieną, pirmiausia turi ją patikrinti drėgmės matuokliu (pavyzdžiui, dailidės, medienos gamintojai ir grindų montuotojai. Jie pasitelkia skirtingus drėgmės matavimo būdus. Kai kurie matuoja su smeigtukais, kai kurie turi pažangią medienos apdirbimo įrangą, kurioje jau yra įmontuoti drėgmės matuokliai.

Betono drėgmės matuoklis

Betono drėgmės matuokliai atsirado dėl medienos drėgmės matuoklių naudojimo, nes medinės grindys, buvo pradėtos dėti ant betoninio pagrindo. Išryškėjo du drėgmės matuoklių tipai: vienas buvo skirtas matuoti viršutinį 1 colio betoną, o kitas – apie 4 „žemyn (atsižvelgiant į betono pusiausvyros lygį).

Augalų drėgmės matuoklis

Tai yra rankinis dirvožemio drėgmės matuoklis, sukurtas specialiai kambariniams augalams, kuriuo galima lengvai ir paprastai patikrinti, kada augalą reikia laistyti. Jis užtikrina, kad augalas nenuvys dėl vandens trūkumo ir kartu apsaugo, kad drėgmės nebus per daug.

Grūdų drėgmės matuoklis

Šie drėgmės matuokliai naudojami drėgmės matavimui parduodamuose grūduose (pvz., sorose, kukurūzuose, sojos pupelėse). Grūdų drėgnumo lygis veikia tiek jų vertę, tiek kiekį. Drėgni grūdai sveria daugiau, todėl prieš parduodant turi būti užtikrinta, kad jie yra išdžiūvę.

Dar yra dirvožemio drėgmės matuokliai, sniego tirpimo aktyvatoriai. Pastarieji įrenginiai reikalingi žiemos metu, kai daug sniego, susiformuoja ledas. Jie sumontuojami po šaligatviais, keliais ir juos šildo, kad ištirptų sniegas ar ledas.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.