Kupiškio rajone užfiksuota netikėta viešnia – į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta rudoji...

Kupiškio rajone užfiksuota netikėta viešnia – į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta rudoji meška

Arneta Matuzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt / Stop kadras

Kupiškio rajone medžiotojų kameros užfiksavo netikėtą viešnią – į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą rudąją mešką. Nors jų apsilankymai mūsų šalyje vis dažnesni, specialistai nesitiki, kad populiacija įsitvirtins.

Pamiškėje netoli kaimelio klaidžiojančią rudąją mešką užfiksavo medžiotojų kameros.

„Meškutė, kokių dviejų, trijų metų. Ir taip dėl žingeidumo važiuojame pasižiūrėti ten“, – sako Kupiškio medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas.

BIC

Gauruota viešnia po Šimonių girią klaidžiojo pernakt. Jos kelionę užfiksavo ir kitoje vietoje gyvūnų populiacijai stebėti Įrengtos medžiotojų kameros.

„Kupiškio krašte yra, yra ir dabar čia paskutiniais metais tai tikrai ir aplinkiniuose rajonuose pasirodo. Kiek girdėjau, šiandien iš diskusijų taip, kad Biržų rajone meška buvo net gi su dviem jaunikliais. Tai ko gero, jei čia įsitvirtins, patiks būti, nes senovėje čia gyveno ir jos gali sugrįžti į tą vietą, kur tikrai buvo“, – sako Kupiškio medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas.

Anot gamtininko Antano Slučkos, rudosios meškos į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos kaip jau išnykusi rūšis.

Pasak gamtininko, meškos mėgsta didelius miškus. Lietuvoje jie per daug reti, todėl sutinkamos tik pavienės klajojančios meškos.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.