Kupiškio rajone į aplinką išsiliejo naftos produktai

Kupiškio rajone į aplinką išsiliejo naftos produktai

JP / Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono agentūroje gautas pranešimas apie išsiliejusius į aplinką naftos produktus. Aleksandrijos kaime Kupiškio rajone, „ilgapirščiams“ iš ūkininko bandant pasisavinti dyzeliną, nemažas jo  kiekis  nutekėjo į aplinką ir subėgo į melioracijos griovį.

Ūkininko teigimu, talpoje buvo likę apie 800 litrų dyzelino. „Ilgapirščiai“ bandė jį pasisavinti ir beskubėdami numetė šlangą ant žemės, dyzelinas išbėgo iš talpos  ir nutekėjo į už 3 metrų nuo pastato esantį melioracijos griovį. Kadangi melioracijos griovys buvo nevalytas, prižėlęs ne tik augmenijos, bet ir medelių, o vanduo stovintis ir jo griovyje nedaug, be to gausiai padengtas žaliąja plūdena, tai dyzelinas išplito tik apie 60 metrų griovio.

Iškviesti Kupiškio Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai operatyviai izoliavo taršos židinį. Tam buvo naudojamos boninės ir žemių užtvaros.  Visas izoliuoto melioracijos griovio vandens turinys išsiurbtas ir bus priduotas atliekų tvarkytojams. Teršalai buvo surinkti, o likusieji specialiu skysčiu neutralizuoti. Per šventines dienas buvo vykdoma melioracijos griovio stebėsena.

BIC

Vykdant taršos likvidavimo darbus, surinkta 8 tonos užteršto naftos produktais vandens, panaudota 250 litrų specialaus skysčio, neutralizuojančio naftos produktus, 40 kg absorbento, 4 boninės užtvaros ir t.t.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.