Satinas – tai ne atskira audinio rūšis, o jo apdirbimo būdas. Galbūt jus tai nustebins, tačiau satinas gali būti audžiamas iš įvairių pluoštų, kurių populiariausias yra medvilninis satinas. Iš poliesterio pagamintas satinas yra blizgesnis nei medvilninis, jis kur kas mažiau glamžosi, tačiau tokio audinio tarnavimo trukmė yra gerokai trumpesnė.
Ar medvilninis satinas visada yra toks pat?
Tikrai ne. Medvilnė, iš kurios yra audžiamas satinas, gali būti skirtingai apdirbama, todėl satino kokybė gali smarkiai varijuoti. Taip pat medvilnė gali būti trumpapluoštė arba ilgapluoštė: specialistai teigia, kad ilgapluoštės medvilnės satinas yra ilgaamžiškesnis, švelnesnis ir blizgesnis. Trumpapluoštės medvilnės satinas yra pigesnis, tačiau tokia patalynė yra šiurkštesnė.
Kaip išsirinkti kokybišką satino patalynę?
Visada svarbu įsitikinti, kad šios patalynės sudėtis yra visiškai natūrali. Idealu, jei gaminio sudėtyje nurodoma, kad satino patalynės sudėtį sudaro šimtaprocentinė medvilnė, nes tuomet galėsite būti ramūs, kad įsigysite kokybišką produktą.
Ką svarbu žinoti apie satino priežiūrą?
Vadovaukitės gamintojo pateiktomis priežiūros taisyklėmis. Jei satino patalynė yra vienspalvė, tikėtina, kad ją bus galima skalbti 60 laipsnių temperatūroje, o spalvotą patalynę rekomenduojama skalbti 40 laipsnių temperatūroje. Prieš skalbiant užvalkalus patartina išversti į blogąją pusę, pasirinkti švelnią skalbimo programą ir naudoti švelnius, kokybiškus skalbiklius, kurie tikrai nepažeis audinio.