Kultūros ministrė: sutarimas su savivaldybėmis – svarbus valdžių bendradarbiavimo ženklas kultūros labui

Kultūros ministrė: sutarimas su savivaldybėmis – svarbus valdžių bendradarbiavimo ženklas kultūros labui

JP / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

L. Ruokytė-Jonsson.

55 savivaldybės iš 60 jau pasirašė bendrą memorandumą su Kultūros ministerija, kad bendradarbiaus ir prisidės ženkliau didinant savivaldai pavaldžių kultūros ir meno įstaigų darbuotojų darbo užmokestį. Dar viena žada pritarti memorandumui, ir dvi savivaldybės lauks tarybų sprendimo. Biržų ir Ignalinos savivaldybės ministerijai atsiuntė atsakymą, kad nepalaiko memorandumo ir neprisidės prie atlyginimų didinimo.

„Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos savivaldybėms, palaikiusioms Kultūros ministerijos iniciatyvą prisidėti prie algų kultūros darbuotojams kėlimo. Tai labai svarbus savivaldos finansinis indėlis, savo svarba pranokstantis piniginę išraišką. Ko gero, pirmą kartą Lietuvoje matome tokį brandų politinį požiūrį ir aiškų valdžių bendradarbiavimo ženklą, – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. – Lietuvai galėjome parodyti, kad viso partinio ir politinio spektro valdžių atstovai geba susitarti dėl svarbių dalykų, šiuo atveju – dėl kultūros stiprinimo, ir vienodai supranta savo įsipareigojimus kultūros darbuotojams.“

Spalio 4 d. kultūros ministrė buvo susitikusi su šalies savivaldybių vadovais, jų atstovais ir aptarė galimybes pakelti savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus bei paragino prisidėti prie ženklesnio darbo užmokesčio didinimo. Savivaldybių vadovai buvo pakviesti iki spalio 12 d. pasirašyti memorandumą, kuriuo deklaruojamas siekis per ateinančius trejus metus pakelti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus ir panaikinti atotrūkį nuo švietimo darbuotojų darbo užmokesčio. Šiame dokumente valstybė ir savivaldybės įsipareigoja vienoda dalimi prisidėti prie algų didinimo.

BIC

Vyriausybė kitais metais yra numačiusi skirti 3,5 mln. eurų atlyginimų kėlimui kultūros sektoriuje. Tačiau  per daugelį metų susiformavusios didelio atlyginimų atotrūkio  nuo kitų sričių darbuotojų neįmanoma įveikti iš karto, per vienus metus. Ministro Pirmininko potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuri iki spalio 26 dienos pateiks pasiūlymus, iš kokių šaltinių ir kaip darbo užmokesčio didinimą išdėlioti per trejus metus ir kokį teisinį reglamentavimą taikyti.

Memorandume taip pat pažymima, kad Vyriausybė taikys papildomas kompleksines finansines priemones kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

LKL

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.