Kultūros ir meno premijomis įvertintos Panevėžio muziejininkės

2017 m. Panevėžio miesto savivaldybė antrąkart skyrė Kultūros ir meno premijas. Šiemet po 1000 Eur padalyta 3 kultūrininkams ar kolektyvams, iš kurių net du Panevėžio kraštotyros muziejaus atstovai.

Kultūros ir meno premija įvertinta ilgametė Panevėžio kraštotyros muziejaus muziejininkė Dr. Zita Pikelytė, Panevėžio kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijos skyrius ir skulptorius Juozas Lebednykas.

Dr. Zita Pikelytė viena iš keleto profesionalių fotografijos paveldo tyrinėtojų Lietuvoje. Jos specializacija – regionų fotografijos praeitis, pagrindinis dėmesys sutelktas Panevėžio miestui ir rajonui. Dirbdama šioje srityje dvidešimt ketverius metus ji pasiekė reikšmingų rezultatų, kuriuos trumpai galima apibendrinti taip: rekonstruotas Panevėžio (iki 1940 m.) vizualus vaizdas ir sukaupta, patikrinta, įvertinta ir paskleista informacija apie regiono fotografus.

Dr. Z. Pikelytės veikla pasižymi tuo, kad ji plačiai skleidžia tyrimų rezultatus ir kartu populiarina Panevėžio kultūros paveldą rengdama parodas, rašydama straipsnius, rengdama leidinius ir renginius, skaitydama paskaitas. Tikriausia per pastaruosius dvidešimt metų nepasirodė miesto paveldui skirtas profesionalesnis leidinys, kuriame ji vienu ar kitu būdu nebūtų bendradarbiavusi.

Premija pasieks ir Panevėžio kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijaus skyriaus darbuotojų grupę: Agnę Šablinskienę, Vaidą Goberienę, Raimonda Gvozdienę, Loretą Baltutytę, Silviją Kraskauskienę, Giedrę Baltuškienę. Edukacijos ir informacijos skyrius atlieka keletą svarbių funkcijų: organizuoja ir veda edukacines programas, organizuoja masinius renginius, skleidžia informaciją apie muziejaus veiklą. Panevėžio kraštotyros muziejus buvo tarp pirmųjų Lietuvos muziejų pradėjusių rengti edukacines programas lankytojams. Panevėžio kraštotyros muziejuje nuo 2006 metų buvo pravesta 4700 edukacinių programų, kurias aplankė beveik šimtas tūkstančių lankytojų. Kuriamos programos yra įvertintos ir Lietuvos mastu: 2009 m. edukacinė programa „Kelionė laiku“ apdovanota Lietuvos muziejų asociacijos „Geros idėjos“ prizu. 2014 m. „Geros idėjos“ prizu įvertinta ir edukacinė programa „Drugelio kelionė po pasaulį“.

Edukacijos ir informacijos skyrius ir vienas svarbiausių muziejaus renginių organizatorių: „Panevėžio gimtadienis“, „Muziejų naktis“, „G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio įteikimo ceremonija“ ir kiti renginiai yra šio skyriaus veiklos rezultatas.

Premijos kasmet skiriamos kultūros ir meno kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar pastarųjų 2 metų laimėjimus architektūros, bibliotekų ir muziejų veiklos, dailės, etnokultūros, fotografijos, kino, kraštotyros, kultūros paveldo, literatūros, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, tautodailės, teatro ir kt. srityse.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

N. Mačiulis siūlo nedarbo išmokas keisti premijomis už įsidarbinimą

confident-noyce

Panevėžyje paaiškėjo meno premijų laureatai: bus skirta po tūkstantį eurų premija

confident-noyce

Unikalią į Lietuvą sugrąžintą kultūros vertybę saugos Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau