Kultūros atstovai nuogąstauja dėl siūlymo LRT drausti renginių rėmimo pranešimus

Kultūros atstovai nuogąstauja dėl siūlymo LRT drausti renginių rėmimo pranešimus

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / DELFI nuotr.

Kultūros atstovai nuogąstauja dėl siūlymo Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) eteryje drausti renginių rėmimo pranešimus.

Seimo Kultūros komiteto surengtuose klausymuose kalbėję kultūros sektoriaus atstovai teigė, jog uždraudus LRT eteryje pranešimuose apie renginius, festivalius skelbti jų rėmėjus kai kurie gali net išnykti.

Pasiūlymą drausti rėmimo pranešimus pristačiusi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė sakė, kad šiuo metu „per rėmimo pranešimus leidžiama de facto apeiti reklamos draudimą, nes prekės ženklas, informuojant apie vieną ar kitą renginį, demonstruojamas“.

BIC

Šiuo metu LRT eteryje reklama draudžiama, bet yra išlyga, leidžianti kultūros ir sporto renginių ar jų transliacijų rėmimo pranešimus. A. Širinskienė registravo siūlymą tokius pranešimus LRT eteryje, taip pat ir mokamą politinę reklamą, drausti.

„Įvertinant LRT biudžetą, kuris yra nuolat kylantis, racionalu atsisakyti netiesioginės reklamos arba spragų, kurios suteikia galimybę apeiti įstatymą, ir turėti nacionalinį transliuotoją, kuris kultūrinius pranešimus apie renginį skelbia be reklaminių pranešimų“, – sakė A. Širinskienė.

Seimo Kultūros komiteto narys konservatorius Vytautas Kernagis teigė, jog galimybė pasiskelbti LRT eteryje su rėmėjų paviešinimu kai kuriems kultūros renginiams yra „vienintelė galimybė išvis būti suorganizuotiems“.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė teigė, kad „šie draudimai paveiks ne tik visuomeninį transliuotoją, bet ir visus čia susirinkusius žmones, nes jie negalės ištransliuoti savo renginių rėmėjų“.

„LRT biudžetui tai nebus didelio poveikio, didžiausias poveikis bus kultūros ir sporto renginiams, ypač nišiniams “, – tvirtino LRT vadovė.

Pažaislio festivalio vadovė Giedrė Mikaitienė tvirtino, kad pranešimai visuomeninio transliuotojo eteryje, jų pabaigoje paskelbiant rėmėjų logotipus, padeda jų pritraukti.

„Toks kaip Pažaislio festivalis tikrai negalėtų būti finansuojamas vien iš valstybės, tai yra privalumas, pritraukti komercinius rėmėjus, kitas momentas, logotipo parodymas nėra tik reklama, tai tos įmonės prestižo reputacijos dalykas, būti tokio festivalio draugais“, – sakė G. Mikaitienė.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas režisierius Arūnas Matelis teigė, kad atsisakydama rėmimo pranešimų, filmo pabaigoje rodomų rėmėjų logotipų, Lietuva „grįžtų dešimt-penkiolika metų atgal“.

„Kinui tai yra nepaprastai svarbu, aš tik kelis skaičius pasakysiu: Europoj nacionalinis kinas kino teatruose užima maždaug 12 proc., Estijoj – 8 proc., Lietuvoj – 28 proc. tai reiškia, Lietuva per paskutinius 10-15 metų sukūrė tokias prielaidas, ir didele dalimi LRT bendradarbiavimo pagalba“, – kalbėjo A. Matelis.

„Jei nebūtų šitos galimybės, kaip yra remti ir dėti reklamą, mes tikrai grįžtume dešimt-penkiolika metų atgal, mes neturėtume Lietuvos kino kaip natūralios nacionalinės kultūros dalies kino teatruose. Kino projektuose tie logotipai, kurie rodomi, yra tie, kurie padėjo sukurti kiną“, – pažymėjo režisierius.

Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė teigė, kad didelė dalis vykdomos veiklos – tarptautinės parodos, festivaliai, istorijos aktualinimo projektai – yra finansuojami pritraukiant ir komercinių rėmėjų, o „vienas iš akstinų pritraukti rėmėjus yra jų matomumas“. Svarstant iniciatyvą uždrausti rėmimo pranešimus LRT Valdovų rūmų atstovė ragino „žiūrėti globaliau“.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.