KTU rektorius P. Baršauskas žada skųsti etikos kontrolieriaus sprendimą

P. Baršauskas.

Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas žada teismui skųsti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos sprendimą dėl etikos taisyklių nesilaikymo habilitaciniame darbe, o kaltinimus dėl plagiato vadina politiniu susidorojimu.

„Šiuo metu kartu su teisininkais rengiu atsakymus. Ginsiuosi teisme“, – teigia P. Baršauskas KTU išplatintame pranešime.

Akademinės etikos kontrolierius antradienį paskelbė, kad Vilniaus Gedimino technikos universitete P. Baršausko habilitacijai pateiktoje monografijoje „sutaptys su kitais leidiniais pateikiamos kaip paties autoriaus mintys arba nurodant trečių autorių kūrinius“, taip pat santraukoje pateiktos sutaptys su kitais leidiniais neišskirtos kabutėmis ar kitais skiriamaisiais ženklais, kurie leistų atskirti tai nuo autoriaus minčių.

„Konstatuotina, kad Petras Baršauskas pažeidė Mokslo ir studijų įstatymo (…) punktuose įtvirtintus akademinės etikos ir intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo principus ir KTU akademinės etikos kodekso įtvirtiną akademinio sąžiningumo principą ta dalimi, kurioje nustatyta, kad akademinis sąžiningumo principas remiasi pagarba intelektinei nuosavybei, ir (…) kad akademiniam sąžiningumui prieštarauja plagijavimas“, – skelbiama kontrolieriaus išvadose.

P. Baršauskas išvadas vertina kaip akivaizdžiai šališkas.

„Su Vigilijaus Sadausko nuomone dėl šmeižto mano atžvilgiu susipažinau. Tokios jos ir tikėjausi, niekas nenustebino: akivaizdžios šališkos interpretacijos, daug procedūrinių pažeidimų, kategoriškas atsisakymas priimti mano atsakymus, kuriuos, siekiant išvengti bet kokių interpretacijų, norėjau pateikti raštu – tai akivaizdus skubaus politinio susidorojimo tęsinys“, – rašoma jo komentare.

Habilitaciniam laipsniui gauti skirtą monografiją P. Baršauskas 2002 metais gynėsi bendroje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir VU komisijoje.

Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas trečiadienį sakė, kad iš P. Baršausko tikrai bus atimtas habilituoto daktaro laipsnis, nepriklausomai nuo to, ar jis nutars ginčyti nepalankią akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus išvadą teisme.

Dar atliekant šį tyrimą, P. Baršauskas po raginimų atsistatydinti KTU tarybai įteikė prašymą jį atleisti – rektorius nustos eiti pareigas nuo spalio 25-osios. Jis pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VDU paskelbė konkursą į rektoriaus pareigas

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventams įteikti diplomai

confident-noyce

KTU absolventė: į universitetą dar sugrįšiu

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau