KTU pristatyti robotai Panevėžyje žaidė futbolą ir rungėsi sumo kovose

KTU pristatyti robotai Panevėžyje žaidė futbolą ir rungėsi sumo kovose

JP / KTU nuotr.

Panevėžio bendruomenių rūmų organizuojamame renginyje „Susitikime penktadienį“ dalyvavę Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) atstovai kvietė panevėžiečius susipažinti su robotais ir išmėginti save robotų kovose.

Ne paslaptis, jog Panevėžys žengia robotikos link, todėl KTU PTVF, atsižvelgdamas į šių specialistų poreikį, siūlo robotikos bakalauro studijas Panevėžyje. Siekiant įtraukti ir supažindinti bendruomenę su šia sritimi, fakultetas įvairiuose renginiuose demonstruoja studijų procese ir kitur naudojamus robotus.

BIC

Renginyje „Susitikime penktadienį“ fakultetas pristatė savo programą „Panevėžyje siaučia robotai“. Technologijų mokymo centro (TMC) būrelio robotistai Kornelijus Petronis ir Tomas Armalis pristatė savo pačių sukonstruotus robotus sumo imtynininkus, kurie pagaminti iš buityje jau dažnai sutinkamų robotų dulkių siurblių. Robotistės Skaistė Kairytė ir Vasarė Pilkaitė pristatė mini sumo robotukus.

Didžiulės pagalbos ir palaikymo sulaukta iš Šiaulių ir Klaipėdos kolegų. Šiaulių robotikos klubo mokytojai Ričardas Gečas bei Renatas Montvilas su moksleiviais atvažiavo ir pristatė MBot robotukus, kurie žaidė futbolą bei mini sumo imtynininkus.

Klaipėdos universiteto robotikos klubas taip pat atsiuntė daugybę mini sumo robotukų. Su visais šiais robotukais panevėžiečiai galėjo patys dalyvauti sumo varžybose ir stebėti, kaip vyksta tikros robotų sumo kovos ringuose.

Programos metu taip pat buvo pristatyti ir kiti TMC būrelio robotukai – „Saldainių gaudytojas“ (angl. Candy Grabber), kuris daugiausia dėmesio sulaukė iš mažųjų praeivių ir mobilus robotukas valdomas „Bloetoth“ ryšiu, su kuriuo praeiviai dalyvavo varžybose bei laimėjo šaunius prizus. Pristatyti studijų procese naudojami „Boe Bot“ robotukai, kurie turi įvairius jutiklius.

Laisvės aikštėje, kur vyko programa, taip pat buvo atvežtas ir Transporto priemonių inžinerijos studentų baigiamasis projektas „Drift trike“, kuris sulaukė didelio dėmesio iš praeivių.

Visi susirinkę dalyvavo mini viktorinoje, kurią vedė renginių vedėjas Darius Liutkevičius. Praeiviai noriai atsakinėjo į klausimus apie robotus ir universitetą bei laimėjo įvairius prizus.

Organizatoriai džiaugiasi, jog Panevėžyje domėjimasis robotais ir naujausiomis technologijomis tik stiprėja ir suorganizuotas renginys „Panevėžyje siaučia robotai“ sulaukė tiek daug panevėžiečių dėmesio.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.