KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas – tai studijos, prisitaikančios prie studentų

Dovydas Barauskas, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) alumnas, jaunesnysis mokslo darbuotojas apie studijas Panevėžyje: gavau svarbiausias žinias ir pagrindus kurti mokslą, galimybes gerinti savo kompetenciją inžinerijos, elektros ir elektronikos, mikro ir nano technologijų srityse.

KTU PTVF 2013 m. baigėte Bakalauro studijų programą Automatikos valdymas su rektoriaus padėka, 2015 m. Magistratūros studijų programą valdymo technologijos su rektoriaus padėka, bei 2015 m. įstojote į Elektros ir elektronikos inžinerijos krypties doktorantūrą. (Jei suklydome, pataisykite) Kokie ateities planai?

Kadangi tiek bakalauro, tiek magistratūros studijų metu buvo sudarytos puikios sąlygos įvairioms išvykoms bei stažuotėms JAV, Anglijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Taivane, Japonijoje, todėl gavau labai daug naudingų kontaktų, kurie padės man apsispręsti dėl ateities planų. Palaikau gerus ryšius tiek su Amerikos universitetu tiek su kitais užsienio universitetais. Mąstau apie galimybes vykdyti podoktorantūrines studijas 1-2 metus užsienio universitete. Kitas kelias būtų įkurti savo įmonę ir parduoti savo intelektinę nuosavybę, sukauptas žinias apie micro/nano technologijas bei talpinius mikromontuojamus ultragarso keitiklius (CMUT) panaudoti jutiklio kūrimui ir produkto vystymui.

Ką Jums davė studijos KTU PTVF?

KTU PTVF gavau svarbiausias žinias ir pagrindus kurti mokslą, galimybes gerinti savo kompetenciją inžinerijos, elektros ir elektronikos, mikro ir nano technologijų srityse. Taip pat susipažinau su įvairiais mokslininkais ir profesoriais, su kuriais palaikomi kontaktai, vykdomi projektai ar rašomi moksliniai straipsniai.

D. Barauskas.

Esate dėstytojas. Ar jūsų studentas panašus į jus, kai pats buvote studentu?

Taip, studentai panašūs, tačiau dėl technologijų pasistūmėjimo padidėjo studentų smalsumas kaip galima būtų universitete dėstomas įvairias technologines žinias panaudoti ir jas pritaikyti ar buityje ar kokioje nors įmonėje.

Turėjote daug stažuočių užsienyje. Kuo skiriasi mokslas Lietuvoje ir užsienyje?

Iš mano patirties užsienio universitetuose sudaromos geresnės sąlygos kurti. Stažuojantis užsienio universitete buvo duodamos užduotys ne savarankiškam, o grupiniam darbui, kas labai pagilina grupinio darbo suvokimą.

Dirbote ne viename moksliniame projekte. Šiuo metu esate jaunesnysis mokslo darbuotojas projekte „Didelio jautrio rezonansinių ultragarsinių globalinio šiltnamio efekto dujų jutiklių sukūrimas ir tyrimas“. Apie ką šis projektas? Ką dirbate jame?

Šio projekto tikslas sukurti šiltnamio efektą sukeliančių dujų jutiklį pagrįstą talpinių mikromontuojamų ultragarso keitiklių veikimo principais. Šiame projekte esu atsakingas už ketiklių gamybą, testavimą, surinkimą. Sukūriau tam tikras eksperimentines sąlygas atitinkančią įrangą bei testavimo kameras. Vykdau tyrimus ir testus susijusius su pagamintais keitikliais ir šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis. Rezultatus  kartu su projekto dalyviais publikuojame moksliniuose straipsniuose ir pristatome užsienyje vykstančiose konferencijose.

Jūsų moksliniai gabumai atsiskleidė studijuojant KTU PTVF ar jautėte smalsumą mokslui jau anksčiau?

Dar iš mokyklos laikų man lengviau sekėsi tikslieji dalykai tokie kaip matematika, fizika, chemija, informatika, todėl sužinoti daugiau ir mokytis tiksliuosius inžinerijos mokslus čia Panevėžyje pasirinkti buvo labai paprasta. Tiek inžinerija tiek elektra ir elektronika bei informacinės technologijos buvo man asmeniškai įdomiausi dalykai.

Kokie prisiminimai užplūsta prisiminus studijas KTU PTVF?

Labiausiai įsimintini dalykai buvo tie, kuriuose po teorinių paskaitų buvo vykdomi praktiniai užsiėmimai. Prisimenu kaip smagu buvo dirbti su valdikliais ir juos programuoti, programuoti mikrosprocesorinius įtaisus, valdyti ir derinti įvairias pneumatikos ir mikropneumatikos sistemas, jas analizuoti, daryti klaidų analizę. Labiausiai įsimintini tokie prisiminimai, kuriuose pradirbus prie užduoties keliasdešimt valandų ir paleidus programinį kodą, visa sistema pradeda dirbti pagal nustatytą algoritmą be klaidų.

Ko palinkėtumėte KTU PTVF bendruomenei, studentams, būsimiems studentams?

KTU PTVF bendruomenei – tobulinti savo technologines žinias, gerinti kompetencijas, linkiu gauti daug įdomių projektų ir galimybių dirbti prie to kas yra įdomiausia.

Studentams ir būsimiems studentams – nenuleisti rankų jei kas nors nesiseka, visada KTU PTVF dėstytojai, mokslininkai ir profesoriai tikrai padės atsakyti į iškilusius klausimus. Linkiu įdomių mokslų ir galimybių patobulinti savo žinias ne tik inžinerijos srityje, bet ir versle, vadyboje, bei linkiu, kad susiklostytų tinkamos sąlygos išvykoms į studijas užsienio universitete ar įmonėje. KTU PTVF yra sudarytos puikios galimybės stažuotis.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete – nauja bakalauro studijų inžinerijos mokslų krypties programa

confident-noyce

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventams įteikti diplomai

confident-noyce

KTU absolventė: į universitetą dar sugrįšiu

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau