20.2 C
Panevėžys
Sekmadienis, 8 rugsėjo, 2024

Kruizinės kelionės Nilu: galimybė atrasti neturistinį, gamtos ir istoriniais turtais apdovanotą Egiptą

AutoriusjpFotofreepik.com

Egiptas nėra vien tik piramidės ir Raudonoji jūra – leidžiantis į kelionę po šalies pietus galima pamatyti daugybę puikiai išsilaikiusių šventyklų, išskirtinio gamtos grožio ir neturistinę bei nenupoliruotą vietinių kasdienybę. Vienas patogiausių būdų tam – kelionė kruiziniu laivu Nilo upe.

„Egipto pietuose išlikusios šventyklos mena tūkstantmečius trukusią istoriją, o pamatyti, išgirsti ir pajusti, kokia išskirtine gamta ir nuostabiu maistu anuomet mėgavosi egiptiečiai, populiaru leidžiantis Nilu. Kruizo metu atrodo lyg nusikeltum į faraonų laikus ir patirtum viską, ką ši šalis gali pasiūlyti geriausio“, – sako Sigita Vaitelė, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto vadovė.

Prisilietimas prie faraonų palikimo

Prie tūkstančius metų gyvavusios Egipto civilizacijos palikimo turistai dažniausiai bando prisiliesti keliaudami pamatyti įspūdingas, visai šalia šalies sostinės Kairo stūksančias piramides. Tačiau, kaip teigia „Tez Tour“ gide Egipte dirbanti Jūratė Juknaitė, ne mažiau įspūdingi ir gausūs istorinio palikimo turtai slypi šalies pietuose.

„Ši Egipto dalis garsėja puikiai išsilaikiusiomis skirtingų laikotarpių šventyklomis ir kapavietėmis. Kelionę „Nuo Denderos iki Abu Simbel“ pradedame lankydami deivės Hathor šventyklą. Puikiai išlikusi Ptolemėjų laikotarpio šventykla žavi keliautojus architektūra, spalvomis. O laiptais, kuriais prieš tūkstančius metų lipdavo žyniai ir faraonai, pakylame ant šventyklos stogo. Taip pat aplankomos Hatčepsut, Edfu, Kom Ombo šventyklos, kvapą gniaužia deivės Izidės šventykla“, – pasakoja trečią kelionių Nilu sezoną pradėsianti gidė.

Luksoro mieste keliautojai aplanko milžiniško dydžio ir įspūdingai vakarais apšviečiamą šventyklą bei renovuotą sfinksų alėją. Vakariniame Nilo krante lankytojų laukia ir kelis šimtus metų kurtas Karalių slėnis. Taip pat keliaujama į pačią svarbiausią ir tobuliausią Luksoro vietą – Karnaką, kur daugiau nei 2 tūkst. metų Egipto galingiausieji kūrė didžiausią pasaulyje šventyklų kompleksą.

„Nepaisant to, kad šie paminklai statyti prieš tūkstančius metų, jie puikiai išsilaikė – ant pastatų ir kolonų, sienų ir lubų matomi net spalvoti užrašai ir reljefai, kurie leidžia iš arti susipažinti su Senojo Egipto dievais, deivėmis ir faraonais. Negana to, šalia Karalių slėnio pat galima aplankyti legenda tapusios Tutanchamono kapavietės atradėjo Hovardo Karterio namą-muziejų“, – pasakoja J. Juknaitė.

Artimesnis susipažinimas su vietinių kultūra

Paprastai nuo Danderos miesto vidurio Egipte iki šalies pietuose esančio Abu Simbelio, kuriame taip pat laukia Ramzio ll galybės ir meilės žmonai Nefertari įsikūnijimu tapusios šventyklos, trunkanti pažintinė kelionė leidžia geriau susipažinti ir su tikrąja, masinio turizmo nepaliesta vietinių kultūra.

„Šioje egzotiškesnėje ir jaukesnėje Egipto dalyje įmanoma pažinti spalvingą nubių kultūrą, susipažinti su krikščioniška šalies puse aplankant Švento Jurgio vienuolyną. Taip pat patiriama, kaip šiandien gyvena tikrasis, nesuturistintas Egiptas: lyginant su šiaure, šioje šalies dalyje nėra didmiesčių, o tik nedideli saugūs, jaukūs ir malonūs keliauti miestai ir miesteliai“, – privalumus akcentuoja S. Vaitelė.

Geriau ir artimiau susipažinti su šalies kultūra galima net derantis vietiniuose turguose. Tiesa, nors patiriama ir vietinės kultūros autentika, tačiau čia taip pat puikiai išvystyta ir turistams skirta infrastruktūra.

„Kruizą Nilu pasirinkusius turistus prabanga lepina nuo pat pirmų kelionės minučių: jiems priklauso greitoji patikra oro uoste, iš anksto parenkamos vietos lėktuve, pirmenybė laipinant į lėktuvą, papildomas bagažas, komfortabilūs pervežimai ir atskiras pasitikimas Hurgados oro uoste. O Luksore apsistojama prabangiame 5 žvaigždučių „Steigenberger Nile Palace“ viešbutyje“, – vardija S. Vaitelė.

Kelionės Nilu – ir romanuose

Apie keliones didžiausia Egipto upe turbūt daugelis taip pat esame girdėję ar skaitę ir knygose, garsiosios Agatos Kristi romanuose, matę vaizdo filmuose. Visgi, kaip kalba J. Juknaitė, visai kitoks jausmas matant viską savo akimis, užuodžiant, mėgaujantis besikeičiančiais vaizdais ir neskubia kasdienybe.

„Keliautojai susipažįsta ir susidraugauja, kruizo metu vyksta įvairūs renginiai, vakarinės programos, pilvo šokių pasirodymai, laive rengiama arbatos valandėlė, kai denyje laivo personalas keliautojus vaišina arbata ir kokiu nors skanėstu. Kasdien mėgaujamasi ir labai skaniu bei kokybišku maistu. Atskiro paminėjimo verta naujametinė programa, kuri užtikrina, kad žengimas į naujus metus bus išties išskirtinis“, – įspūdžiais dalinasi „Tez Tour“ gidė bei priduria, kad laive labai smagiai švenčiami gimtadieniai, restorane vakarienės metu laivo darbuotojai su dainomis ir šokiais pasveikina jubiliatą ir padovanoja jam pagamintą tortą.

Keliaujant į pietus Egiptas labai pasikeičia. Jei šiauriau matome dirbamus laukus, mangų ir bananų giraites, link pietų žaliasis plotas siaurėja, pasikeičia kraštovaizdis, nuo laivo denio pamatomas visai kitoks gamtos grožis, kitaip atsiskleidžia dykumos. Kelionės pabaigoje lyg jūra subanguota įspūdingo dydžio Nasaro ežeras.

Pasak J. Juknaitės, pažintinė kelionės dalis trunka šešias dienas, tad laiko užtenka viskam – niekur nebėgama, galima ilgiau pabūti šventyklose, pasifotografuoti ir tiesiog pasimėgauti, sustabdyti laiką.

„Pašėlusiai lekiančioje kasdienybėje siūlome išskirtinę progą sustoti ir įsiklausyti. Nebėgti, bet išgirsti, užuosti, ragauti. Tiesiog mėgautis. Kelionė kruiziniu laivu Nilu – tai ne tik geriausias būdas susipažinti su pietiniu Egiptu, tai galimybė pasinerti į visiškai kitokį pasaulį, pabėgti nuo rutinos. Iš patirties galiu pasakyti, kad visos lankytinos vietos, nuostabi gamta ir besileidžianti saulė leidžia užmiršti viską aplink“, – apibendrina gidė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuo iš naujo atrastos Turkijos iki Reunjono: kur šią vasarą keliavo lietuviai?

confident-noyce

Beveik kas antras lietuvis dar šį rudenį aplankys užsienio šalį

confident-noyce

„Instagramo“ vertos atostogos Juodkalnijoje: gražiausiais vaizdais nustebins ne tik kalnai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau