Kroatijoje vykusiose geriausio kario varžybose dalyvavo ir panevėžietis žvalgas

Kroatijoje vykusiose geriausio kario varžybose dalyvavo ir panevėžietis žvalgas

JP / KMHB nuotr.

Praėjusią savaitę Karaliaus Mindaugo husarų bataliono Žvalgybos būrio kariai parsivežė įsimintinų akimirkų ir nepaprastų nuopelnų. Jau eilę metų Kroatijoje organizuojamose geriausio kario varžybose, Lietuvos atstovas įveikė visą rungčių ir išbandymų ciklą.

Pirmąją dieną į Kroatiją atvykę kariai turėjo įsirengti ir pasiimti išduodamą amuniciją bei ginklus. Antrąją dieną visiems varžybų dalyviams vyko pažintinė ekskursija su vietos apylinkėmis ir svarbiais memorialiniais objektais.

BIC

Trečiąją ir ketvirtąją dieną vyko supažindinimas su užduotimi, praktinis įveikimas.

Išaušus penktajai dienai prasidėjo pagrindinė varžybų dalis. Dalyviai, net iš 11 šalių, varžėsi ir rungtyniavo įveikti užduotis teisingai ir laiku t. y. įveikti užduotis per 10 valandų.

Alinantis karštis, papildomos svoris ir fiziškai sunkios užduotys palaužė ne visus.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vyr. eil. E. Krikščiūnas, įveikęs sportinį orientacinį žygį, granatos mėtimą iš gulimos padėties, kliūčių ruožą, ėjimą pantoniniu improvizuotu tiltu, šaudymą pistoletu, AT-4 MILES, logistinio aprūpinimo užduotį, minų ir sprogstamųjų užtaisų lauko įveikimas, vandens įveikimas, užterštos vietovės perėjimas, sužeisto kario gabenimas, ryšio užmezgimas bei MEDEVAC išsiuntimas, galiausiai pasiekė finišą.

Iš viso net 12 užduočių, apie 50 kilometrų ir viskas tik per 10 valandų.

Žvalgas vyr. eil. Krikščiūnas užduotis įveikė per 9 valandas ir iš dalyvavusių 30 užsienio atstovų buvo 8 vietoje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.