Kriminalistikos ekspertas apie nužudymus Panevėžyje: „Nusikaltimus galėjo įvykdyti tas pats žmogus“

Kriminalistikos ekspertas apie nužudymus Panevėžyje: „Nusikaltimus galėjo įvykdyti tas pats žmogus“

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, Dainiaus OŽALO, DELFI, Lrytas.lt nuotr.

Didžiulę patirtį turintis kriminalistikos ekspertas A. Sadeckas sakė, kad abu nusikaltimai panašūs, o jie įvykdyti galimai to paties žmogaus, kuris gali turėti psichikos negalią.

Panevėžio Dariaus ir Girėno gatvės gyventojai vis dar gyvena baimėje. Du nužudymai įvykdyti beveik toje pačioje vietoje, abi aukos – nudurtos.   

Panevėžio kriminalistams dar nepavyko nustatyti prieš mėnesį įvykdytos žmogžudystės įtariamųjų. Laisvėje jau, tik su apykoje, gyvena ir vienintelis įtariamasis kitoje, gimnazisto nužudymo byloje. Šis nusikaltimas įvykdytas 2017 metų gruodžio mėnesio viduryje.

BIC

Abi aukos nudurtos beveik toje pačioje vietoje – juos skiria porą šimtų metrų ir skirtumas laike – beveik pusantrų metų laikotarpis. Nužudymo įrankio abejose bylose kriminalistai neranda.

Kelia baimę

Kol žudikai laisvėje Dariaus ir Girėno gatvėje gyvenantis panevėžiečiai sako bijantys vakarais iš namų koją kelti. Baimes sukelia ir prastai apšviestos gatvės, kiemai, automobilių stovėjimo aikštelės šalia daugiabučių gyvenamųjų namų, ir laisvėje vis dar gyvenantis nusikaltėliai.

Išvados peršasi

Didžiulę patirtį turintis kriminalistikos ekspertas Alvydas Sadeckas naujienų portalui JP sakė, kad abu nusikaltimai panašūs, o jie įvykdyti galimai to paties žmogaus, kuris gali turėti psichikos negalią.

„Mano versijos tikrai nesumenkina Panevėžio kriminalistų darbo. Jie dirba rimtai ir atsakingai. Ne veltui jiems Kriminalistų dienos proga buvo įteikti apdovanojimai. Abu nužudymai – rezonansiniai ir, manau, abi bylos bus ištirtos“, – gyrė Panevėžio kriminalistus ekspertas ir tęsė:

A. Sadeckas.

„Galiu tik pasamprotauti, nors, kita vertus, kelti įvairias versijas – nauda nusikaltėliams. Tačiau pagal nusikaltimų aplinkybes, braižą, galima daryti kai kurias išvadas. Abu nužudymai turi panašumų – jie įvykdyti ne iš chuliganiškų paskatų, nes abi aukos neapiplėštos. Ir kitos nusikaltimo aplinkybės panašios. Galima versija – nusikalimas nemotyvuotas arba motyvai – absurdiški. Tokių nemotyvuotų nusikaltimų kriminalistikos istorijoje – apstu.“

Nužudyti beveik toje pačioje vietoje

Abu nusikaltimai padaryti beveik toje pačioje vietoje, bet skirtingu laiku. Pirmasis, kai nužudytas gimnazistas, – 2017 metais gruodžio mėnesį ties Dariaus ir Girėno gatvės 21-uoju daugiabučiu.

Prieš mėnesį į laisvę paleistas vienintelis įtariamasis kontroliuojamas elektronine apykoje.

Kitas kraupus radinys – subadytas vyro lavonas –  rastas kovo 8-osios vidurnaktį, po 13-ojo daugiabučio langais Dariaus ir Girėno gatvėje.

Šio kvartalo gyventojai po dar vienos mirtimi pasibaigusios nelaimės jau ne juokais įsibaiminę – nužudytas vyras rastas vos už poros šimtų metrų nuo kitos taip pat tragedija virtusios vietos, kai tarp daugiabučių buvo užpultas ir peiliu žiauriai nužudytas 17-metis gimnazistas.

Tik iš kraujo žymių spėjama, kad peilio ašmenų gavęs žmogus greičiausiai dar mėgino sprukti, bet nesėkmingai. Jau nebegyvą 53-ejų panevėžietį vidurnaktį atsitiktinai aptiko praeivis. Jis ir iškvietė policiją.

Jau žinoma, kad 17-metį nepilnamečiai žudikai užpuolė iš pasalų, auka taip pat mėgino bėgti, bet vos už kelių žingsnių susmuko kraujo klane.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.