Krekenavos scena laukia XV mėgėjų teatrų festivalio

Krekenavos scena laukia XV mėgėjų teatrų festivalio

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Organizatorių nuotr.

Į Krekenavą jau 15-ą kartą grįžta suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis „Anoj pusėj Krekenavos“. Tradiciškai šis renginys skirtas Tarptautinei teatro dienai paminėti, tad ne atsitiktinumas, kad šiais metais Panevėžio rajone jis vyks kovo 15–16 dienomis. Šiais metais festivaliu organizatoriai nori paminėti ir pasaulio lietuvių metus.

Puoselėjant mėgėjų meną, propaguojant mėgėjišką teatrą, skatinant teatrinę veiklą Panevėžio rajone, mėgėjų teatrų šventė Krekenavoje organizuojama nuo 2004 metų. Nuo 2009 metų ši šventė tapo ir rajono suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra, kuri vyksta kas dveji metai. O šiais metais „Anoj pusėj Krekenavos“ auga ir plečiasi dar labiau: tampa festivaliu ir ne bet kokiu, o beveik tarptautiniu.

Kaip įprasta, laukiami mėgėjų teatrai iš Panevėžio rajono, taip pat iš Rokiškio, Ukmergės, Kėdainių ir net Latvijos. Kadangi tai kartu ir teatrų apžiūra, visus juos pasitiks kompetentinga komisija. Anksčiau Krekenavos organizuojamoje teatrų fiestoje yra dalyvavę aktorė Nijolė Narmontaitė, režisierius Alvydas Šlepikas, aktorius Giedrius Arbačiauskas, humoristė Violeta Mičiulienė, maestro Andrius Kulikauskas, aktorius ir režisierius Jonas  Buziliauskas. Šiais metais laukiamas režisierius Gytis Bernardas Padegimas.

BIC

„G. B. Padegimas yra režisavęs dešimtis įvairių spektaklių visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse. Dirbo Kauno, Šiaulių Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio dramos teatruose. Jo vardą mūsų šalyje puikiai žino kiekvienas šiek tiek daugiau teatru besidomintis asmuo, tad mums garbė jį priimti Krekenavoje, pasiklausyti jo minčių apie lietuvišką mėgėjų teatrą pasaulio scenose. Gytis Padegimas sako: „medikai budi prie žmogaus kūno susirgimų, o menininkai – prie dvasinių…“. Tikiu, kad jo įžvalgos ir pastabos, pokalbiai su vaidinančiais mėgėjais padės mėgėjų teatrams tobulėti, pažvelgti į save iš šalies, pamatyti tobulintinas vietas arba stipriąsias savo savybes“, – sakė Krekenavos kultūros centro direktorė, mėgėjų teatro „Avilys“ režisierė Miranda Vaitkevičienė.

Pašnekovė tikino, kad festivalis – šiais metais jubiliejinis – nustebins ne tik teatrų pasirodymų gausa, bet ir siurprizais, maloniais netikėtumais. Vienas iš jų – Krekenavos mėgėjų teatro „Avilys“ premjera, Ritos Venskūnienės drama „Baltakojė“, parašyta specialiai šiam teatrui. Festivalio atidarymas planuojamas kovo 15 dieną, 16.00 valandą. Iš viso bus parodyti 9 spektakliai, juos galės matyti ne tik krekenaviečiai ar miestelio svečiai, bet ir Žibartonių gyventojai. Kovo 16. Ten spektaklį rodys svečiai iš Latvijos Limbaži miesto. 

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.